SJAJNO IZDANJE SRBINA Atlanti ni fenomenalna partija Bogdanovića nije pomogla da izbjegne poraz

Košarkaši Oklahoma Siti Tandersa slavili su na svom terenu protiv Atlanta Houksa rezultatom 126:117.

Bogdan Bogdanović i Trej Jang

Utakmica između Atlante i Oklahome počela je serijom Tandersa 11:3.

Ubrzo je uslijedio odgovor Houksa i serija poena, tokom koje je pet poena ubacio reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović.

Do kraja prve četvrtine, Atlanta je prišla na poen zaostatka, 28:29.

U drugom kvartalu, novu seriju Oklahome predvode Valas i Gildžus-Aleksander, pa Tandersi dolaze do dvocifrene prednosti, 53:40.

Atlanta nije uspjela da se u potpunosti vrati do kraja druge četvrtine, ali je smanjila zaostatak na minus sedam, 50:57, piše Sportal.

Šansu u prvom poluvremenu nije dobijao Vasa Micić, ali je na drugoj strani Bogdanović odlično iskoristio svoje minute na terenu.

Do kraja poluvrijeme Bogdan je bio drugi najefikasniji u redovima Atlante sa 10 postignutih poena.

Treću četvrtinu obilježili su Holmgren i Gildžus-Aleksander svojim poenterskim učinkom.

Atlanta je u ovim trenucima stala, a košarkaši Oklahome su to iskoristili da naprave seriju poena i naprave zalihu pred posljednju četvrtinu.

Treći period igre završen je rezultatom 96:77 u korist Tandersa.

Imali su prilike košarkaši Atlante da se vrate u meč tokom posljednje četvrtine, ali Oklahoma je uspijevala da odbije svaki nalet Houksa.

Bogdanović je u ovom periodu ponovo povezao pet poena.

Kada se činilo da Atlanta može do preokreta pri rezultatu 118:112, na teren se vratio Gildžus-Aleksander i rešio pitanje pobjednika ovog meča.

Utakmica je završena pobjedom Oklahome rezultatom 126:117.