(VIDEO) BOGDAN SOLIDAN Atlanta lagano izašla na kraj sa Pelikansima

Košarkaši Atlanta Houksa pobijedili su u gostima ekipu Nju Orleansa rezultatom 123:105.

Dvocifren u ovoj pobjedi bio je srpski reprezentativac, Bogdan Bogdanović.

Utakmicu su za ekipu Nju Orleansa dobro otvorili Ingram i Džouns, pa su Pelikansi poveli 15:10 protiv Atlante.

Uslijedio je odgovor Houksa predvođenih Džonsonom i Bejom, pa je Atlanta serijom 7:0 preuzela vođstvo.

Svoje minute na terenu dobio je i srpski reprezentativac, Bogdan Bogdanović, koji je po ulasku na teren upisao dvije asistencije i jedan skok.

Ovaj period igre završen je rezultatom 35:27 u korist Nju Orleansa, poslije serije 12:3.

Početak druge četvrtine obilježila je rapsodija Bogdana Bogdanovića, koji je za četiri minuta košarke u ovom kvartalu ubacio 10 poena, od čega dvije trojke.

Ponovo su Pelikansi imali odgovor na nalet protivnika, pa je na semaforu ubrzo bilo 53:47 u korist Nju Orleansa.

Situacija na terenu se nije mijenjala do kraja prvog poluvremena, koje su Pelikansi priveli kraju sa plus sedam, 60:53.

Na startu drugog poluvremena, Houksi na krilima Džonsona i Kapele prilaze na poen zaostatka, 68:69.

Ovdje počinje velika serija Atlanta Houksa 22:8, kojom Houksi prelaze u vođstvo i ulaze u posljednju četvrtinu sa 11 poena prednosti, 93:84.

Četvrtu četvrtinu sa dvije vezane trojke za Atlantu otvara Okongvu, čime Houksi odlaze na plus 15.

Ovu prednost Houksi nisu ispuštali do kraja utakmice, za šta su se prije svega pobrinuli Jang i Džonson.

Bogdan Bogdanović ostao je bez učinka u drugom poluvremenu u pobjedi svog tima, nakon zapažene uloge u drugoj četvrtini, piše Sportal.

Utakmica je završena rezultatom 123:115 u korist Atlante.

U pobjedničkoj ekipi, dabl-dabl učinak ostvarili su Jang (22 poena, 12 asistencija) i Džonson (21 poen, 11 skokova). Bogdanović je dodao 10 poena, pet skokova i dvije asistencije. Kod Pelikansa, istakao se Vilijamson sa 25 postignutih poena.