SKUPO PRODALI KOŽU Svaki 10. stanovnik Farskih Ostrva gledao reprezentaciju na Evropskom prvenstvu

Čudo se desilo, rukometna reprezentacija Farskih Ostrva zaigrala je na Evropskom prvenstvu!

Sjajni tim uspio je da pruži otpor Sloveniji u prvom kolu grupne faze, pa su tako na poluvremenu imali neriješen rezutlat, a na četiri minuta do kraja su gubili sa samo dva gola razlike.

Na kraju je Slovenija ipak pobijedila s 32:29 (13:13).

Uspjela je Slovenija da iskoristi dužu klupu i da na kraju prelomi meč u svoju korist, a najefikasniji su bili Vlah sa osam i Zarabec sa sedam golova. Kod Farana Elefsen je imao 10, a Tejgum osam golova.

Ipak nije rukomet bio u prvom planu nego navijači! Ispunili su dvoranu Farani, stalno se čula njihova pjesma i bili su jako glasni, a prema zvaničnim podacima na meču ih je bilo 5.000. Ako se zna da na Farskim Ostrvima živi 50.000 ljudi i da su od Berlina, gdje je meč odigran, udaljena 2.000 kilometara ovaj podatak je još imperisvniji!

Druge dvije debitatnske selekcije na Evru takođe nisu uspjele da dođu do iznenađenje. Holandija je savladala Gruziju s 34:29 ( (19:12), a Portugal Grčku s 31:24 (18:14), prenosi Mondo.