SLUKAS ZA POBJEDU Panatinaikos u triler završnici savladao Efes i podigao trofej "Pavlos Janakopulos" (VIDEO)

Košarkaši Panatinaikosa osvojili su ovogodišnji turnir ''Pavlos Janakopulos'' u Atini.

Poslije pobjede nad Bajernom u finalu, ekipa trenera Ergina Atamana večeras je u finalu savladala Efes sa 70:69. Treće mjesto je ranije danas osvojio Bajern pobjedom nad Partizanom rezultatom 99:95.

Nošen podrškom sa tribina, Panatinaikos je bolje odigrao veći dio utakmice i lagano je uvećevao prednost koja je maksimalno iznosila 14 poena razlike – 49:35 sredinom treće četvrtine.

Trojkom Vilisa Efes stiže do izjednačenja na 63:63 na oko pet minuta prije kraja i meč je ušao u veoma zanimljiv finiš.

Naredna dva minuta nije bilo poena na obje strane, a onda Kajl Gaj pogađa trojku i stiže do 13. poena u ovom meču. Zatim Lesor ”rampom” zaustavlja Larkina i trener Efesa Erdem Džan je morao da zatraži tajm-aut na oko dva i po minuta prije kraja.

Ante Žižić je zatim smanjio na 66:65, ali Matijas Lesor pogađa na drugoj strani.

Na oko minut do kraja, nadu Efesu vraća Klajburn, tim iz Istanbula se zatim odbranio, a na 41 sekundu pre kraja, Slukas je faulirao Brajanta koji sa linije slobodnih bacanja pogađa za vođstvo Efesa – 69:68!

Naravno, trener Panatinaikosa Ergin Ataman je reagovao tajm-autom. Uslijedilo je par promašaja domaćih, ali igrači Efesa nisu uspijevali da uhvate loptu pod svojim košem. Uslijedila je nova akcija Panatinaikosa, a Kostas Slukas poslije solo prodora na 11 sekundi do kraja pogađa za vođstvo od 70:69!

Posle tajm-auta Erdema Džana, Efes je loše organizovao posljednji napad, šut u posljednjoj sekundi sa osam metara bio je neprecizan i slavlje Atinjana je moglo da počne, navode Sportske net.