ŠOK U MOSTARU Posušje sa igračem manje odnijelo sva 3 boda protiv Zrinjskog

Fudbaleri Posušja savladali su aktouelnog šampiona BiH, ekipu Zrinjskog sa 1:0 u zaostalom meču 1. kola Premijer lige BiH.

Junak Psušja bio je Gabrijel Boban koji je u 10. minutu matirao golmana Plemića.

Učesnik Lige Konferencija sigurno je neočekivano poražen, a treba dodati da je od 64. minuta Zrinjski igrao sa igračem više, nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Dominik Begić.

Iako je Krunsolav Rendulić najboljeg napadača lige Nemanju Bilbiju ostavio na klupi u prvih 45 minuta, on je morao da uđe odmah po startu drugog, ali ni to nije donijelo rezultat za Plemiće.

Zrinjski već za vikend očekuje derbi susret protiv ekipe Sarajeva, dok će Posušje u Banjaluku gostovati ekipi Borca.