ŠOK U NOVOM GRADU Sarajevo produbilo krizu Borca

Nastavlja se rezultatska kriza Borca! Banjalučani su poraženi u derbiju drugog kola Premijer lige BiH 1:3 a Sarajevo je odnijelo sva tri boda iz Novog Grada i tako nanijelo novi udarac četi Nenada Lalatovića.

Sarajevo je iskoristilo svoje šanse u derbiju, bili su konkretniji, dok su Banjalučani zakazali u defanzivnom dijelu , gdje je bilo previše propusta.

Borac je u prvom dijelu bio veoma opasan nakon prekida. U 12. minuti domaći su imali šansu nakon kornera Melega, a Mrkaić je bio neprecizan. Dva minuta kasnije ponovo identična situacija, ali promjene rezultata nije bilo.

Čataković je u 18. minuti pokušao iz slobodnog udarca ali je golman Borca bio siguran. Sarajevo je najbolju priliku u prvom dijelu imalo u 24.minuti. Džafić je uposlio Čatakovića koji iz izgledne pozicije potpuno sam šalje loptu pred gola.

Meleg je zatim pokušao iz slobodnog udarca, a nakon kornera pokušao je Momčilo Mrkaić. Subić je oborio Čatakovića u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a slobodan udarac je izveo Džafić koji je izvrsno šutirao ali je Ćetković ponovo bio na mjestu.

Na startu drugog dijela Sarajevo odlično koristi slobodan prostor. Imali su sjajnu kontrua Dal Varešanović se odlučio na udarac i pogodio mrežu.

Borac je već u sledećem naletu postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom Zakarića.

Borac je tada zaigrao bolje i uspio da prebaci igru na protivničku polovinu.

Na izjednačenje se čekalo do 70. minuta kada na ubačenu loptu sjajno reaguje Momčilo Mrkaić i glavom je šalje u mrežu pored istrčalog Benjamina Tatara.

Borac je krenuo po sva tri boda ali je ostavio pun prostora u defanzivi. To je iskoristio Rijad Kobiljar koji je iskoristio nesmotrenost Ćorića i Ćetkovića i doveo svoj tim u novo vođstvo.

Veliku grešku golmana Nikole Ćetkovića koji se poigravao iskoristio je Ahmetović koji je izbio loptu do usamljenog Ikića i donio Sarajevu 3:1.