ŠOK ZA JUVENTUS Acili "napisao" otkaz Alegriju

Kriza Juventusa se nastavlja! Makabi iz Haife je sjajnom partijom u prvom dijelu savladao italijanski tim i gotovo ga izbacio iz borbe za plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Izraelski šampion je dominirao u prvih 45 minuta i na kraju oni mogu da budu nezadovoljni “jer su imali” samo 2:0.

Poslije centaršuta Kornuda , najviši u skoku je bio Omer Acili koji je zatresao mrežu u sedmoj minuti. Domaći su imali još dvije sjajne šanse kada je Šeri pogodio prečku a zatim i Acili.

Ipak on se iskupio u 42. minuti. Pjero je spustio loptu a Acili je zakucao u mrežu za veliko vođstvo. Juventus je samo jednom zaprijetio i o u sudijskoj nadoknadi nakon pokušaja Dušana Vlahovića.

U nastavku Juventus je krenuo svim silama naprijed.ali promjene rezultata nema. Italijanski tim je pred ovaj meč razmišljao o otkazu Masimilijanu Alegriju a ovaj poraz je to sad utvrdio.

U drugom meču večeri između Kopenhagena i Mančester sitija je bilo svega osim golova. Penal, VAR, crveni karton,šanse ali mreža se nije zatresla.

Prvo poluvrijeme utakmice u Kopenhagenu su obilježili igrači Mančester sitija. Prvo je pogodak Rodrija u 11. minuti poništen nakon gledanja VAR snimka i ofsajda, Rijad Marez je u 25. promašio penal, da bi ga Pep Gvardiola izveo sedam minuta kasnije jer je Serhio Gomez zaradio crveni karton.