Tenis

SPEKTAKULARAN SRPSKI DERBI Đoković bio na koljenima, pa preokrenuo protiv Đerea (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala US opena, nakon što je poslije pet setova bio bolji od zemljaka Lasla Đerea.

Po setovima je bilo 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3.

Šta smo mi ljudi gledali na ovom meču… Prosto je neverovatno kakav rolerkoster tenisa, priča o nikada otpisanom i pobeda Novaka Đokovića. Kao da na to nismo navikli. Međutim, jedno veliko “Bravo” je zaslužio Laslo Đere za sve ono što je uradio protiv najboljeg ikada.

Odlični Đere je od početka prvog seta pokazao zube. Tako i treba protiv najboljeg ikada. Novak Đoković je doživeo šok na startu, izgubio brejk i nije ga vratio do kraja prvog seta. Laslo je odigrao mudro, koncentrisano, sa mnogo samopouzdanja protiv daleko iskusnijeg tenisera od sebe.

U drugom setu Novak je dobro počeo imao svoje Šanse, ali se Đere pretvorio u Đokovića, tako možemo opisati drugi set koji Đere osvaja rezultatom 6:4 i dolazi na korak od pobjede.

Nikada ne otpisujte šampiona. Novak se potpuno probudio, i u naredna dva seta demolirao đerea, dopustivši mu samo dva gema. A onda spektakl u trećem.Novak pravi brejk na startu, održao ga je do kraja i došao do pobjede.