SRBIJA DO LOS ANĐELESA Španci pali poslije velikog preokreta i peteraca

Vaterpolisti Srbije savladali su Španiju u Podgorici rezultatom 14:13 poslije boljeg izvođenja peteraca u utakmici kvalifikacija za Svjetski kup.

Dušan Mandić

Na taj način su kolo prije kraja obezbedili plasman na završni turnir u Los Anđeles, a u posljednjem kolu u utorak će za rivala imati selekciju Gruzije.

Srbija je katastrofalno otvorila meč i dozvolila “crvenoj furiji” da povede sa čak 5:0. Ali, Dušan Mandić je pokrenuo seriju “delfina” i već do kraja prvog poluvremena je rezultat bio u egalu – 5:5.

Potom smo gledali neizvjesno drugo poluvrijeme, ali je Srbija stigla do vođstva od 9:7 u posljednjoj četvrtini, koju nije uspjela da sačuva.

Imala je i posljednji napad, ali nije uspjela da uputi šut, te je meč morao biti riješen na peterace, prenosi B92.

Poslije tri serije i po tri gola, na gol Srbije je stao Mišović i odbranio udarac koji je bio ključan za krajnji trijumf. To je u petoj seriji materijalizovao Radomir Drašović i odveo je Srbiju na završni turnir Svjetskog kupa.