Srbija pomno prati rezultat iz Štutgarta: Danska na krilima Eriksena vodi protiv Slovenije nakon prvog poluvremena

Počeo je prvi meč u grupi C na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a fudbaleri Danske nakon prvog poluvremena vode protiv Slovenije.

U susretu ekipa koje se nalaze u grupi sa Srbijom, Danska ima minimalnu prednost 1:0 u Štutgartu.

Oprezno su u meč ušli i jedni i drugi, Slovenija je očekivano posjed lopte prepustila protivniku i svoju šansu vrebala iz kontre, ali su Danci uspjeli da iskoriste jednu od nekoliko dobrih prilika na ovoj utakmici.

Igrao se 17. minut utakmice kada je Jonas Vind fantastično petom uposlio Kristijana Eriksena koji je smjestio loptu u mrežu Slovenije.

Do kraja prvog poluvremena mogli su Danci postići bar još jedan pogodak, ali je na kraju ostalo 1:0. Nema sumnje da nas u nastavku meča čeka još dosta uzbuđenja.