(VIDEO, FOTO) POTOP U MOSKVI Rusija otkrila sve mane Srbije i napunila mrežu Orlova

Potop je doživjela Srbija u Moskvi!

Andrija Živković

Rusija je u prijateljskom meču savladala četu Dragana Stojkovića Piksija s 4:0.

Ovo je bio meč u kojem je Piksi trebalo da vidi na koga može da računa na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a utisak je teško ko može da dobije prolaznu ocjenu. Istina, Rusija ima dosta kvalitetnih igrača, ali ne spada u sam krem evropskog fudbala. U Moskvi su očitali lekciju Srbiji koja sa velikim ambicijama čeka Evropsko prvenstvo koje se igra od 14. juna do 14. jula.

Srbija je dobro počela meč i odličnu priliku je propustio Andrija Živković čiji udarac je završio pored gola Rusije.

Kada se očekivao još jači napad Orlova, defanzivac Milan Gajić je napravio veliku grešku i osim što je skrivio penal dobio je crveni karton. Može se reći da je ova odluka sudije možda malo i prestroga s obzirom da se radi o prijateljskom meču. Siguran sa bijele tačke u 22. minutu bio je Anton Mirančuk iako je golman Orlova Đorđe Petrović zakačio loptu.

Srbija

Srbija je imala težak zadatak sa 10 igrača u polju što je Rusija odlično iskoristila u 32. minutu kada je drugi gol na meču postigao Maksim Osipenko koji se najbolje snašao u srcu šesnaesterca Orlova nakon velike greške odbrane Srbije.

Od prve minute nastavka selektor Srbije je u igru ubacio najboljeg strijelca u istoriji nacionalnog tima Aleksandra Mitrovića, te Sergeja Milinković Savića i Srđana Mijailovića svjestan da nema šta da čeka ukoliko želi da izbjegne poraz.

Ništa to nije pomoglo Srbiji koja je treći gol na meču primila u 55. minutu, a strijelac je bio Aleksej Mirančuk.

Do kraja meča je Rusija imala još nekoliko sjajnih prilika, ali su stativa i prečka spriječile potpuni debakl Srbije. Čak je Rusija i četvrti put zatresla mrežu Rusije, ali je VAR reagovao i poništio gol zbog ofsajda.

Ipak, u nadoknadi vremena Rusija dolazi do četvrtog gola, a strijelac je bio Ivan Sergejev.

Tok utakmice

Rusija – Srbija 4:0 (Anton Mirančuk 22. minut, Osipenko 32. minut, Aleksej Mirančuk 55. minut, Sergejev 90. minut)

Kraj meča u Moskvi.

90. minut: Rusija ipak dolazi do četvrtog gola. Strijelac je Sergejev.

89. minut: VAR je poništio pogodak zbog ofsajda.

88. minut: GOOOOL Zaharijan postiže gol za 4:0.

82. minut: Sada je prečka spasila gol Srbije

74. minut: Rusija ponovo prijeti, stativa je spasila gol Srbije.

73. minut: Nova prilika za Rusiju, ali brani Petrović. Srbija ne može sa 10 igrača u polju da ugrozi domaćina.

55. minut: GOOOOL Rusija vodi s 3:0, strijelac je Aleksej Mirančuk.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Moskvi, Rusija vodi s 2:0

40. minut: Sjajna prilika za Srbiju. Otvorilo se malo više prostora u odbrani Rusije, sjajno je šutirao Jović, ali golman Rusije brani.

32. minut: GOOOOL Rusija vodi s 2:0. Osipenko se najbolje snašao u petercu Orlova.

22. minut: GOOOOL Mirančuk postiže gol iz penala. Rusija vodi s 1:0. Petrović je bio blizu da obrani penal.

21. minut: penal za Rusiju i crveni karton za Gajića

20. minut: VAR gleda sumnjivu situaciju. Eventualni penal za Rusiju, a Gajiću prijeti crveni karton.

16. minut: Dosta grešaka na obje strane. Do sada nismo vidjeli niti jednu pravu priliku.

8. minut: Prva prilika u Moskvi, šut Živkovića ide pored gola.

1. minut: Počela je utakmica u Moskvi

– Loptu je na centar donio legendarni glumac Miloš Biković.

– Slušamo himne dvije selekcije.

Uoči utakmice

RUSIJA – SRBIJA

RUSIJA: Safonov – Volkov, Siljanov, Osipenko, Hlusevič – Hlebov, Barinov, An. Mirančuk – Obljakov, Golovin, Tjukavin.

SRBIJA: Petrović – Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović – Zdjelar, Lukić – Živković, Tadić, Gaćinović – Jović.

Na koga računa Piksi

Ovo su fudbaleri koji će biti na raspolaganju selektoru Srbije protiv Rusije:

Golmani: Vanja Milinković Savić (Torino), Predrag Rajković (Majorka), Đorđe Petrović (Čelsi).

Defanzivci: Milan Gajić (CSKA), Srđan Babić (Spartak Moskva), Erhan Mašović (Bohum), Strahinja Eraković (Zenit), Strahinja Pavlović (Salcburg), Aleksa Terzić (Salcburg), Filip Mladenović (Panatinaikos).

Vezni fudbaleri: Saša Lukić (Fulam), Sergej Milinković Savić (Al Hilal), Saša Zdjelar (CSKA), Srđan Mijailović (Crvena zvezda), Andrija Živković (PAOK), Mijat Gaćinović (AEK), Filip Kostić (Juventus).

Napadači: Dušan Tadić (Fenerbahče), Samed Baždar (Partizan), Lazar Samardžić (Udineze), Luka Jović (Milan), Aleksandar Mitrović (Al Hilal).

Rusija bez zvaničnog meča više od dvije godine

Reprezentacija Rusije nije odigrala nijednu takmičarsku utakmicu više od dvije godine. Orlovi su prva evropska selekcija protiv koje će igati od početka sukoba u Ukrajini.

Posljednji zvanični meč Rusija je odigrala protiv Hrvatske u Splitu u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, 14. novembra 2021. godine.

Rusija je od tada igrala prijateljske duele uglavnom protiv reprezentacija sa područja Azije i Afrike, a čak se u jednom trenutku spominjalo da bi mogli da pređu u Aziju.

Srbija uskoro dobija novog rekordera

Dušan Tadić će se protiv Rusije odigrati 105. utakmicu za državni tim i izjednačiće se sa Branislavom Ivanovićem koji je rekorder nacionalnog tima.

Dušan tadić

– Dušan će vrlo brzo da obori rekord po broju utakmica za državni tim – indirektno je Piksi najavio da će kapiten biti starter u večerašnjoj i utakmici Srbije sa Kiprom u Larnaki.

Odlazak legendarnog komentatora Vasilija Utkina rastužio je fudbalsku javnost u Rusiji pa će prijateljski meč protiv Srbije da počne minutom ćutanja.