SRBIJA ZAUSTAVLJENA U POLUFINALU Sjajna partija Kosa nedovoljna za iznenađenje

Juniorska rukometna reprezentacije Srbije drugu godinu zaredom na velikim takmičenjima stala je u polufinalu.

Juniroska reprezentacija Srbije u rukometu

Prošle godine je na Evropskom prvenstvu bila kobna Španija, a sada u borbi za finale na Svjetskom šampionatu slavila su domaćini Nijemci  40:30 (17:15).

Četi Đorđa Teodorovića ostaje nedjeljni duel sa Islandom u dvorani Maks Šmeling za bronzu, koja bi kao i prošle godine sijala zlatnim sjajem. Selekcija sa sjevera Evrope je glatko poražena od Mađarske – 30:37 u prvom polufinalnom duelu u njemačkoj prestonici.

Odgrali su Orlići na granici mogućnosti. Dok je bilo snage Miloš Kos i Simo Šijan su držali Srbiju u igru.

Kos je na kraju bio i najbolji pojedinac u redovima Orlića sa 9 postignutih pogodaka.

Ostale su nade Srbije već u 18. minutu bez Luke Rogana koji je prestrogo kažnjen crvenim kartonom od strane alžirskih sudija. Pivotmen Vojvodine je bio stub odbrane, nije ga išlo na startu meča u napadu, promašio je dva zicera, ali njegov isključenje kod rezulta 10:7 za domaćina, pokrenulo je srpske klince. Proradio je čuveni srpski inat, pa su izjednačili na 13:13 u 25. minutu golom kapiten Uroša Simića. Prije toga su Nijemci imali konstantno vođstvo od dva do četiri pogotka.

Mnogo problema su im zadavali ljevoruki bekovi Renars Uskins i Nils Lihtlajn, koji su ukrštali, prolazili lako, davali golove sa devet metara. Sjajan je bio i golman Fukse Berlina Lase Ludvig koji je dobio bitku protiv srpskih čuvara mreže Luke Krivokapića i Sava Zekića.

Na odmor su Nijemci otišli sa dva gola razlike (17:15). Za prvih sedam minuta drugog poluvremena primili su čak šest pogodaka, raspucalo se lijevo krilo Florijan Krancman, koji je čak četiri puta zatresao mrežu, pa je domaćin prvi put na meču stvorio +5, 22:17. Uzeo je selektor Teodorović tajm-aut, ukorio izabranika zbog slabe odbrane. Nije se moglo protiv raspucanih Nijemaca. Ljevoruki Uskins je nastavio da šalje projektile, imao je domaćin i + 6, 25:19 u 39. minutu, kada je i prelomljen meč. U nastavku je Boško Stanisavljević bio najraspoloženiji, ali nedovoljno da se ugrozi domaćin, navodi Mocart sport.

Srbiji za manje od 24 sata čeka dvoboj sa bronzu u nedjelju od 15.30 protiv selekcije od koje je poražena u prvoj fazi takmičenja u Atini (29:32). Odličje bi bio najveći uspijeh od samostalnosti za Srbiju u mlađim kategorijama i najava da bi ova generacija mogla da vrati srpski rukomet u evropski i svjetski vrh.