ŠTO STARIJI, TO BOLJI Ibrahimović riješio derbi Dela Madonina

Milan je golovima Zlatana Ibrahimovića došao do pobjede 2:1 protiv Intera u derbiju Dela Madonina.

Time su “crveno-crni” zadržali maksimalan učinak i nakon četiri godine došli do pobjede nad gradskim rivalom.

Ibrahimović je pobjednika riješio na početku utakmice. Šveđanin je pogodio u 12 i 15. Minutu.

Aleksandar Kolarov je skrivio penal gdje je oborio Zlatana Ibrahimovića. Šveđanin je preuzeo odgovornost i šutirao a Samir Handanović je odbranio, no odbijenu loptu Zlatan šalje u mrežu.

Poslije sjajne kontre, Ibrahimović postiže ubrzo i novi gol.

U 28. minuti Romel Lukaku vraća Inter u meč.

Inter je u drugom dijelu imao nekoliko šansi za izjednačenje a istakao se Donaruma koji je zaustavio udarce Lukakua.

Dosta polemike izazvala je situacija u 76.minuti kada je najprije dosuđen penal za Inter zbog kontakta Lukakua i Donarume, no na kraju je sudija promijenio odluku i pokazao da je napadač Intera bio u nedozvoljenoj poziciji.