STRAŠAN FINIŠ Holidej postao junak Milvokija (VIDEO)

Milvoki Baksi su nakon drame savladali Boston 110:107, zahvaljujući sjajnom finišu Džru Holideja i sada vode 3:2 u polufinalu Istoka.

Seltiksi su u prve tri četvrtine kontrolisali i u jednom trenutku zahvaljujući sjajnoj odbrani imali i plus 14.

Međutim, pri rezultatu 105:99 na minut i 40 sekundi prije kraja, trojke pogađaju Adetokumbo i Holidej. Tejtum je sa penala Boston odveo na 107:105. U narednom napadu Adetokumbo ubacuje jedno slobodno bacanje. Kada je promašio drugo loptu je u napadu uhvatio Portis i pogodio za 108:107 za Bakse.

U narednom napadu dogodio se odlučujući trenutak. Smart se podigao na šut, a blokirao ga je Holidej. Baksi su došli do lopte, a slobodna bacanja je realizovao Konaton za konačan skor. Adetokumbo je meč završio sa 40 poena, 11 skokova i tri asistencije, a junak Džru Holidej je imao 24 poena,i po osam skokova i asistencija. Portis je upisao 14 poena i 15 skokova.

U redovima Seltiksa najbolji je Tejtum sa 34 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Braun dodao 26 poena, osam uhvaćenih lopti i šest uspješnih dodavanja.

Šesta utakmica igra se u noći između petka i subote od 1. 30 časova u Milvokiju.