TADIĆEV AJAKS U POLUFINALU LIGE ŠAMPIONA Ronaldo i Juventus eliminisani u Torinu

Fudbaleri Ajaksa napravili su najveći rezultat u ovom vijeku, jer su izborili polufinale Lige šampiona nakon što su slavili 2:1 u Torinu, poslije nerješenih 1:1 u Amsterdamu, a plasman u polufinale večeras su obezbjedili i fudbaleri Barselone

Srpski fudbaler Dušan Tadić i “kopljanici” igraće za veliko finale protiv Totenhema ili Mančester sitija, a ekipa Pepa Gvardiole pred drugi duel ima minus od jednog gola.

Ponovo je Ajaks bio bolji tokom većeg dijela meča, pravio opasnije šanse, dok je Juventus samo na mahove uspijevao da ugrozi zadnju liniju protivnika.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 23. minutu kada je Paolo Dibala šutirao, djelovalo je da će lopta otići u rašlje, ali je golman Onana bio sjajno postavljen i uhvatio “živu”.

Malo prije isteka prve polovine sata igre, Miralem Pjanić je sjajno uposlio Ronalda, a ovaj glavom pogodio za 1:0, dok je u svom tom vremenu pre pogotka gost imao inicijativu.

Igrači Ajaksa su neosnovano tražili VAR tehnologiju kako bi se utvrdilo da li je golu prethodio faul, ali nakon snimka utvrđeno je da su se dvojica igrača iz Holandije slučajno sudarili.

Prednost “stare dame” trajala je svega sedam minuta, kada je Doni van den Bek savladao Ščesnog, odbijenu loptu sjajno primirio u srcu šesnaesterca, izašao pred Poljaka i pogodio donji lijevi ugao.

Nerješenim rezultatom otišlo se na veliki odmor sa gorčim ukusom kod domaćih navijača, jer Juve jednostavno nije pokazivao nikakvu razliku u kvalitetu (ako ga posjeduje).

Nešto manje od 300 sekundi je prošlo u drugom dijelu igre, a Zijeh je do tada imao šansu utakmice. Izašao je pred čuvara mreže Juventusa koji je jednom rukom zaustavio strašan udarac.

Tadić je uspjevao u nekoliko navrata da razigra “kopljanike”, da im uputi pas vrijedan pomena, međutim, ovog puta se nisu najbolje snalazili na asistencije našeg reprezentativca.

Nije imao toliko posla kao u recimo revanšu sa Realom, ali je svakako bio glavna spojnica odbrane i napada i tu da odradi koju piruetu kada zatreba.

A onda, isplatio se sav trud Ajaksa u dvomeču, kada je Lase Šene iz kornera pronašao Matjasa de Lihta, a ovaj glavom gađao sjajno gde Ščesni nije imao šansi.

Od tog trenutka sve je palo za Juve koji je jurio dva gola, ali jednostavno nije išlo.Tim Erika Ten Haga zasluženo je prošao u polufinale Lige šampiona, a protivnik će biti poznat u srijedu oko 23 sata, kada duel na stadionu “Itihad” završe Mančester siti i Totenhem.

Fudbaleri Barselone “pregazili” su Mančester junajted nakon trijumfa u Engleskoj pre šest dana 1:0. Ovog puta bilo je 3:0 u korist Katalonaca koji su već u prvom poluvremenu rešili svaku dilemu.

Leo Mesi je golovima u 16. i 20. minutu rastužio “đavole” i pokazao im da jednostavnu nemaju šanse.

Ruku na srce, kod drugog pogotka je veliku ulogu imao golman David De Hea kome je lopta prošla kroz ruke.

Felipe Kutinjo je sjajnim pogotkom sa oko 20 metara u rašlje postavio konačan rezultat koji je u nekoliko navrata mogao da bude i gori po tim Ole Gunara Solskjera.

Ovo je bio Junajtedov maksimum i nema zbog čega preterano da žale, jer je Barselona pokazala da je u ovom trenutku za minimum klasu iznad velikana sa “Old Traforda”.

Barsa će, poput Ajaksa, saznati protivnika u sredu uveče, a to će biti Porto ili Liverpul, dok Crveni imaju prednost od 2:0 iz prvog meča.