KRAJ ZA TADIĆA I RONALDA Benfika i Atletiko Madrid u četvrtfinalu Lige šampiona

Fudbaleri Benfike i Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Oba tima su među osam najboljih stigli nakon gostujućih pobjeda, Benfika je sa 1:0 pobjedila Ajaks u Amsterdamu, a Atletiko Madrid je u Mančesteru pobijedio Mančester Junajted takođe sa 1:0.

Iako su portugalci bili u podređenom položaju, Benfika je protiv Ajaksa koji predvodi srpski reprezentativac Dušan Tadić do prednosti stigla u 77. minutu. Poslije sjajnog centaršuta Grimalda, Njunez je bio najviši u skoku, a onda je glavom donio veliku prednost svom timu.

S obzirom da je u prvom meču rezultat bio nerješen 2:2 ispostavilo se da je ovo bio gol vrijedan četvrtfinala.

I Atletiko Madrid se dalje plasirao nakon remija u prvom meču i gostujućeg trijumfa u drugom

Nakon što je Žoao Feliks u 34. minutu postigao gol za Atletiko koji je poništen, španski tim sedam minuta kasnije dolazi do vođstva. Počeo je akciju Žoao Feliks, koji je petom na ivici kaznenog prostora uposlio Antoana Grizmana, a ovaj je centaršutom na drugu stativu uposlio Renana Lodija kome je ostao lakši dio posla.

Ovaj meč ostaće zapamćen kao jedan od najgorih za Kristijana Ronalda koji se gotovo nije vidio na terenu.