Tek u drugom dijelu SLOMILI OTPOR Zrinjskog: Subotić poveo Borac do trijumfa

Rukometaši Borac m:tela su tek u drugom dijelu slomili otpor Zrinjskog i na kraju su slavili 27:24 u 18. kolu lige BIH. U odlučujućim trenucima sjajnu partiju pružio je golman Slađan Subotić koji je svojim odbranama donio prokret.

Borac je dobro otvorio meč, poveo je domaći tim sa 7:4, ali su gosti pokazali da se ne predaju. Mostarci su se vratili u meč i očito je da pod vođstvom trenera Medića igraju puno bolje i da su zasluženo u borbi za plej of. U prvom dijelu sjajan je bio Milan Dakić sa šest golova.

Zrinjski je u nastavku došao do gola prednosti u 45. minutu. Međutim, sjajne odbrane Slađana Subotića koji je zamijenio Bojana Ljubišića omogućile su potpuni preokret domaćem timu, koji je došao do plus 3 (23:20). U tim trenucima se golman Borca uspio upisati i u strijelce, a odbranio je i sedmerac Zrinjskom.

Subotić je nastavio sa dobrom partijom, što su domaći iskoristili da dođu do plus 5 (26:21) čime su i definitivno prelomili meč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Milan Dakić sa 8 golova, dok je Vladan Đurđević dodao 5. U Zrinjskom Grgić je imao 6 golova.

Već u srijedu Borac gostuje u Gračanicu gdje će se igrati derbi 19. kola. U Boriku je slavila ekipa iz Federacije BIH.