TEŠKO DO BODOVA Zvezda jedva slomila borbeni Metalac

Crvena zvezda je teško došla do nova tri boda. Beograđani su savladali Metalac sa 3:1, ali su gosti odigrali veoma hrabro i mogli su lako i do boda.

Posebno se tokom meča istakao golman domaćih Zoran Popović koji je imao nekoliko sjajnih asistencija, dok je Filipo Falko bio strijelac prvog i pokretač drugog gola.

Zvezda je povela u 10.minuti. Sjajnu akciju domaćih krunisao je golom Filipo Falko. Nakon postignutog gola, pao je ritam a onda je Metalac bio taj koji je u posljednjih 15 minuta prog dijela bio puno opasniji i konkretniji a istakao se golman Zoran Popović. On je sjajno intervenisao u 33.minuti.

Terensku inicijativu gosti su krunisali u 40.minuti. Damjan Krajišnik je odlično uposlio Filipa Stuparevića .

Mogao je Metalac zatim i do potpunog preokreta. Dva puta je golman Zvezde Popović morao da brani zicere Stupareviću i to u istom napadu.

Ponovo su isti akteri bili oči u oči u 52.minuti kada je opet Popović zaustavio Stuparevića u situaciji jedan na jedan.

To kao da je probudilo domaće, pa je Zvezda krenula ofanzivnije. Mirko Ivanić je u 56.minuti pogodio prečku. Majstorski je Falko proigrao Gajića u 62.minuti koji je pronašao Ivanića za 2:1.

Nastavila je Zvezda da opasno prijeti preko Falka koji je u dva navrata bio neprecizan, a zatim je šansu propustio i mladi Lazetić. U sudijskoj nadoknadi veliku grešku gostiju kaznio je El Fardu Ben koji je izborio penal. Kanga je bio siguran za 3:1.