PARTIZAN NA PLUS 8 Golman Metalca "častio" crno-bijele

Fudbaleri Partizana povećali su svoju prednost na osam bodova u odnosu na Crvenu zvezdu uz utakmicu više. Crno-bijeli su na svom terenu savladali Metalac sa 3:1.

Partizan je poveo odmah na startu utakmice, već u osmoj minuti Rikardo je postigao 20. gol u sezoni a uspio je da pogodi iz drugog pokušaja. Metalac je igrao otvoreno pa je došao do izjednačenja došao u 29. minuti.

Poslije velike greške Saničanina, Filip Stuparević je iskoristio priliku i matirao Popovića.

U nastavku Partizan je došao do pobjede na krilima Bibrasa Natha. Prvo je u 48.minuti pogriješio golman Metalca Maslarević. On je loše primio loptu koja se odbila do Rikarda i nakon toga je golman Metalca skrivio penal. Pogodio je Natho. Izraelac je mrežu gostiju pogodio u 68. minuti kada je Jojić asistirao, a gosti su tražili nedozvoljenu poziciju.