Ostalo

TEŽAK PORAZ Malo nade za Borac u revanšu

Rukometaši banjalučkog Borca doživjeli su težak poraz u prvom meču EHF Evropa Kupa. Slovenačka Riko Ribnica je slavila 40:19(20:7) i tako napravila veliki korak ka narednoj fazi.

Oslabljeni Banjalučani nisu uspjeli da pruže ozbiljan otpor raspoloženom domaćinu. Ribnica inače drugoplasirani tim Slovenije je brzo povela 4:1 i pokazala da ima visoke ambicije u evropskom takmičenju. Banjalučani su se mučili u napadu gdje nisu uspjevali da dođu do gola, dok su Slovenci kažnjavali svaku grešku.

U posljednjih osam minuta prvog dijela Ribnica je napravila seriju 7:0 i od 12:6 došla do 19:6 te praktično riješila pitanje pobjednika.

Pokušavali su Banjalučani da uhvate priključak u nastavku ali nisu u tome uspjevali . Ribnica je odličnom igrom i brzim kontranama kažnjavala greške gostujueg tima i držala veliku prednost.

U poraženom timu Miloš Nježić je postigao pet golova, a Ognjen Kalamanda je dodao četiri. Kod Ribnice Ivan Ljaljek je imao devet a Leon Ljevar sedam golova.