Ostalo

SJAJNO FINALE KUPA SRPSKE Borac se osvetio Slogi za poraz

Rukometaši banjalučkog Borca M:tela osvojili su Kup Republike Srpske nakon što su u finalu savladali Slogu iz Doboja 32:29 i to nakon produžetka.

Nakon 60 minuta igre rezultat je bio 26:26 a produžetak je donio Rajko Maričić.

Banjalučani su odigrali sjajno na startu drugog dijela gdje su imali i plus 5 u jednom momentu (24:19). Međutim, branilac trofeja se nije predavao. Na krilima sjajnog golmana Milutina Bogdanovića dobojski klub je uspio da se vrati.

Uspjeli su da uhvate priključak a onda doslovno u posljednjim sekundama dođu do izjednačenja i produžetka 26:26.

Međutim i u produžecima Banjalučani su bili bolji rival i osvojili su Kup Republike Srpske, te tako najavili uspješnu sezonu. Borcu je ovo 15. Kup Republike Srpske.

Najbolji igrač turnira je Nikša Petrović (Borac mtel), prvi strijelac je Vladan Đurđević (Sloga), a najbolji golman Slađan Subotić.