TEŽE NEGO OČEKIVANO Asvel mučio PAO do kraja meča, Grant ovjerio pobjedu

Košarkaši Panatinaikosa su savladali Asvel u okviru 28. kola Evrolige rezultatom 85:67 i tako su upisali 18. pobjedu ove sezone u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Od prvog minuta je Pao vodio. Na početku prve četvrtine su stvorili razliku od pet poena koju su dugo držali. Na kraju je Asvel uspio da smanji na tri poena i da zadrži priključak sa grčkim klubom.

Fantastično je Asvel počeo drugu četvrtinu na krilima Žofrija Lovernja. Francuski tim je napravio seriju 6:0, prešao u vođstvo i naterao Ergina Atamana na tajmaut. Lesor je poslije tri minuta druge četvrtine postigao prve poene za Panatinaikos u drugoj dionici. Više su se odbrane isticale, ali je Kostas Slukas odličnim ulazom u reket postigao poene uz faul i vratio prednost domaćoj ekipi. Od tog trenutka, pa do kraja četvrtine je uslijedila rezultatska „klackalica“, ali je Pao ipak na poluvreme otišao sa vođstvom od četiri poena.

U istom maniru je počelo drugo poluvreme. Domaćin je održavao prednost stečenu u prvom poluvremenu, ali je Asvel pružao zaista jak otpor, možda i neočekivano jak. Sredinom treće dionice su košarkaši Panatinaikosa napravili seriju 6:0 i poveli devet poena razlike. De Kolo je sa linije za slobodna bacanja prekinuo seriju grčke ekipe. U velikom naletu je poslije toga bio domaćin i napravio je prvi put dvocifrenu razliku od početka meča. Panatinaikos je u četvrtu četvrtinu ušao sa devet poena prednosti.

Asvel je gubio ritam kako se utakmica bližila kraju, a domaći su povećavali prednost, pa je na tri minuta do kraja meča bilo već velikih 11 razlike za domaće. Džerijan Grent je uzeo stvari u svoje ruke na kraju meča i zacementirao je pobjedu Panatinaikosa. Na kraju, ubjedljiva pobjeda grčkog tima, iako se do samog kraja nije činilo da će tako biti.

U redovima domaćih je pomenuti Grent bio najefikasniji sa 21 poenom, Lesor je imao 17, a Grigonis i Slukas su dodali po 14. Za Asvel je Nando De Kolo bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Žofri Lovernj dodao 11, prenosi Sport klub.