TRENERI SLOŽNI Sarajevo zasluženo slavilo, pun stadion za pamćenje

Sarajevo je slavilo u Banjaluci. Dva gola Benjamina Tatara donijela su veoma važne bodove ekipi Vinka Marinovića koji je sad Borcu pobjegao na šest bodova razlike. Derbi je posebno u prvih 45 minuta opravdao očekivanja, bio pun ritma a na kraju su gosti zasluženo slavili.

FOTO D. DRAGIČEVIĆ/RAS SRBIJA

Trener Branislav Krunić ističe da je večeras pobijedio fudbal

-Borac je izgubio meč 0:2, ali mislim da smo kao klub pobjedili zbog nekih drugih stvari. Pun stadion je bio u derbiju , kao igrač sam bio ovdje i mislim da nije bilo ovoliko publike. Za kratak period smo privukli ogromno interesovanje. Ono što nam nije ušlo u gol, ušlo je njima teško se vratiti . Pri rezultatu 0:2 smo se oslobodili i počeli da igramo. Pritisak zbog rezultata je uticao da nismo pokazali ono što smo mogli, posebno ostaje žal za prvim dijelom i nerealizovanim šansama. Sarajevo je zasluženo pobijedilo, iskoristili su svoje šanse-rekao je Branislav Krunić, trener Borca.

Mladen Lučić je na poluvremenu ostao u svlačionici, a čini se da ga je povreda u finišu prvog dijela itekako ometala prilikom intervencija, jer je do tada imao tri sjajne odbrane.

-Lučić je rekao da će izdržati do poluvremena i da ćemo onda vidjeti. Nije mogao da nastavi dobio je udarac u butnu kost-objasnio je Krunić.

Bivši trener Borca Vinko Marinović sa pobjedom napušta Gradski stadion.

-Mislim da smo odigrali dosta dobru utakmicu. Ovakva publika i atmosfera su nešto što nam treba . Prvih 20-25 minuta bili smo pod pritiskom , Borac je imao šanse koje nije realizovao a mi smo se konsolidovali. Poslije gola smo preuzeli inicijativu i došli do važne pobjede.