TROFEJ ABA SUPER KUPA U BEOGRADU Partizan slavio u finalu protiv Cedevita-Olimpije

Košarkaši Partizana osvojili su trofej ABA Super Kupa, u finalu su Crno-bijeli pobijedili tim Cedevita Olimpije sa 99:77. Na ovaj način Partizan je nakon Cedevite i Crvene zvezde postao treći osvajač ovog takmičenja.

Nakon prvih deset minuta rezultat je bio nerješen 20:20, ali je tim iz Beograda u drugoj četvrtini bio mnogo bolji i osvojio se na jedanaest poena viška na poluvremenu (55:44). Uspjelavala je Cedevita Olimpija držati priključak u trećoj dionici ali je u poslednjih 10 minuta postigla samo četiri poena što nije bilo dovoljno da se ugrozi tim Andree Trinkijerija.

Najefikasniji na utakmici bio je Ognjen Jaramaz sa 20 poena dok je Rašin Tomas postigao 13. Tim Cedevita Olimpije sa 18 poena predvodio je Jaka Blažič.

Za najboljeg igrača ABA super Kupa proglašen je partizov Rašon Tomas.