TUŽAN KRAJ Orlići bez medalje, Čankove momke savladala Francuska

Muška reprezentacija Srbije do 20 godina nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva na Kritu.

Košarkaši Srbije

Izabranici Nenada Čanka u četvrtfinalu izgubili su od Francuske 73:82 (19:19, 22:18, 14:21, 13:14, 18:24)

Srpski tim takmičenje nastavlja u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta, prvi protivnik biće poraženi iz četvrtfinalnog duela između Turske i Grčke.

Srbija je odlično počela meč protiv jednog od favorita ovog Šampionta, a poslije izjednačenog prvog perioda, momci koje vodi trener Nenad Čanak zaigrali su čvršće u odbrani.

Seriju kojom su napravili prvi ozbiljniji beg počeo je sa penala Nikola Šaranović, nastavio sjajnim zakucavanjem Petojević, a završio trojkom Stefanović, za 34:27.

U istom ritmu srpski tim je igrao sve do 50:45. Ali, Francuska je uspjela da uzvrati. Serijom 7:0 okrenula na 50:52.

Iako su sada bili u situaciji da jure rezultat, naši momci nisu odustajali. Pred posljednja dva minuta i 11 sekundi Nikola Šaranović je pogodio za 71:74. Ali zatim Orlovi nisu pogodili dvije trojke – Belić i Petrović – i šansa da se sasvim vrate je nestala.

Na drugoj strani, Traore je efektno pogodio i Francuska povećala distancu. Pred posljednjih 68 sekundi bilo je 71:76, Čanak reagovao minutom odmora. Međutim, Francuska je uspjela da meč privede kraju i slavi plasman u polufinale, navodi B92.

Najefikasniji u našem timu bio je Nikola Šaranović sa 20 poena, uz 5 skokova. Po 14 poena su dodali Filip Branković i Mihailo Petrović (imao i 8 asistencija).