ORLIĆI SIGURNI Izabranici Nenada Čanka preslišali vršnjake iz Estonije (FOTO)

U prvom kolu Evropskog prvenstva izabranici Nenada Čanka bolji od Estonije - 82:61.

Košarkaši Srbije

Startovali su mladi košarkaši baš onako kako su željeli na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina. Prvenac na Kritu upisali su protiv selekcije Estonije, koja je mogla da im papira samo u prvih nekoliko minuta 82:61 (24:16, 19:19, 17:14, 22:12).

Poslije izjednačenog početka meča, izabranici trenera Nenada Čanka razliku su počeli da prave u drugoj polovini prve četvrtine. Tada su serijom 12:1 mimnimalnih 13:12 pretvorili u prvo dvocifreno vođstvo – 24:14, minut i po prije kraja uvodne dionice. Već tada su Orlići pokazali koje su im namjere i ambicije.

Estonija do kraja jeste u nekoliko navrata zaprijetila, prilazila i na tri razlike. Ali, svaki nalet rivala reprezentativci Srbije su na vreme odbili, da bi poenima Mihaila Petrovića u 22. minutu, ponovo vratili dvocifrenu razliku – 45:35.

Do kraja više prednost srpskog tima nije dolazila u pitanje. A kada su se konačno u posljednjem periodu oslobodili, Orlići su otišli i do vrlo ubjedljive pobjede. Ovaj dio igre otvorili su sa 14:6 i pobjegli na 74:56.  Orlići su sasvim dobro šutirali iz igre, ali su do startne pobjede na Šampionatu u Iraklionu došli zahvaljujući sjajnoj odbrani kojom su rivala natjerali na 18 izgubljenih lopti.

Svi igrači su dobili šansu, a najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Šaranović sa 17 poena (13-13 slobodna bacanja), a imao je i sedam skokova i šest asistencije. Mihailo Petrović je brojao do 15 poena, osam skokova i pet asistancija, Bogdan Zimonjić je dodao 11, dvocifren je bio još Čedomir Matić sa 10 poena, navodi Mocart sport.

U drugom kolu Evropskog prvenstva Srbiju čeka mnogo teži posao, rival je Španija u nedjelju od 20 časova. Ta reprezentacija je nadmoć pokazala već na startu kada je Crnoj Gori nanijela težak poraz – 103:68.