NA KRAJU LIDERI Orlići sa prvog mjesta idu na Evropsko prvenstvo

Kadetska reprezentacija Srbije (U17) remijem sa Slovenijom 2:2 okončali su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Rezultat meča u Staroj Pazovi nije imao rezultatski značaj za Orliće, pošto su već obezbijedili plasman na kontinentalno takmičenje.

Poslije pobjeda nad Azerbejdžanom (5:1) i Luksemburgom (3:0), bilo je jasno da će tim Jovana Damjanovića završiti na jednoj od prve dvije pozicije u kvalifikacionoj grupi 4 i igrati na EP.

Otuda duel sa Slovencima nije imao rezultatski značaj. Ipak, Srbija je remijem završila na prvom mjestu sa sedam bodova, što predstavlja dodatno satisfakciju. Slovenija je druga sa pet, Luksemburg treći sa dva, a Azerbejdžan posljednji sa jednim.

Malo je nedostajalo da Orlići uz maksimalnih devet poena prođu na EP, ali su Slovenci izbjegli poraz golom u posljednjim sekundama.

Uroš Đurđević je donio prednost našem timu u drugom minutu. David Pejičić je izjednačio u 20, da bi Bogdan Kostić iz penala u 82. minutu vratio prednost srpskom timu.

Konačan rezultat postavio je Sven Šunta u petom minutu nadoknade, piše Sportal.

Evropsko prvenstvo je na programu od 20. maja do petog juna naredne godine na Kipru.