SRBIJA SIGURNA Štoper Partizana donio trijumf mladoj reprezentaciji Orlova

Fudbaleri Srbije do 21 godine pobijedili su Azerbejdžan rezultatom 2:0 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Orlići

Srbija se u ovim kvalifikacijama nalazi u grupi F zajedno sa Azerbejdžanom koga je pobijedila, Engleskom, Ukrajinom, Luksemburgom i Severnom Irskom.

“Orlići” su u prvom kolu pobedili Azerbejdžan rezultatom 2:0 i na najbolji mogući način startovali kvalifikacije za EURO.

Dominirali su srpski igrači od prvog do posljednjeg minuta prvog poluvremena, a prijetili su redom Ergelaš, Đorđević i Ilić sve dok upravo Ilić u 19. minutu glavom donosi vođstvo Srbiji od 1:0.

Potom je Srbija opet napadala i stezala obruč da bi od 27. minuta ponovo preko štopera Partizana Mihajla Ilića povela sa 2:0, navodi B92.

Ovim rezultatom se utakmica i završila, a Azerbejdžan je u 90. minutu ostao sa desetoricom jer je Sulejman Damadajev dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.