PUTUJ EVROPO Finbogason potkresao krila lošim Zmajevima, Portugalci demolirali Luksemburg

Fudbaleri BiH poraženi su od Islanda u Rejkjaviku (0:1) u okviru šestog kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pa ih od večeras još samo teorija drži u igri za odlazak na kontinentalnu smotru.

Benjamin Tahirović

Jedini golk postigao je Alfred Finbogason u drugoj minuti nadoknade vremena i ogolio sve problema sa kojim se BiH susreće u ovim kvalifikacijama.

Očajno prvo i nešto bolje drugo poluvrijeme, uz dosta rupa u odbrani ipak je kaž njeno u samom finišu meča… Tako bi se ukratko mogla opisati druga utakmica Zmajeva pod vođstvom Mehe Kodre, koju će selektor, igrači i navijači željeti što prije da zaborave.

Nije da BiH nije imala nikakvu šansu na sjeveru Evrope, ali ukoliko želi da bude ozbiljna reprezentacija mora da dobija ovakve mečeve. U drugom dijelu drugog poluvremena došli su gosti do nekoliko prilika, a možda i najbolju propustio je rezervista Nemanja Bilbija čiji je šut glavom otišao nekoliko centimetara pored stative. Osim njega, pokušavao je Edin Džeko, ali su i domaći imali solidnih prilika prije nego što su ipak postigli odlučujući gol.

U ovoj grupi Portugal je ponizio Luksemburg postigavši čak devet golova, dok je Slovačka sa 3:0 dobila Lihtenštajn i gotovo je izvjedno da će ove dvije selekcije otići na Evro.

Portugalci imaju maksimalnih 18 bodova uz gol razliku 24:0, Slovaci su na 13, 10 je skupio Luksemburg, a BiH i Island imaju po 6, dok je Lihtenštajn bez bodova. Do kraja kvalifikacija ostala su još četiri kola, pa je jasno kolike su šanse BiH da se domogne drugog mjesta.