MITROVIĆEVA RAPSODIJA Srbija sigurna na gostovanju u Litvaniji (FOTO)

Fudbaleri Srbije su slavili na gostovanju Litvaniji rezultatom 3:1 i tako ostvarili bitan korak ka plasmanu na Evropskom prvenstvu.

Fudbaleri Srbije

Orlovi su odigrali odličan meč u Kaunasu i savladali Litvance.

Digli su se nakon loše utakmice protiv Mađara i ponovo vratili na pobjednički kolosijek.

Izabranici Dragana Stojkovića su na krilima Aleksandra Mitrovića koji je postigao 3 gola stigli do velike prednosti.  Domaći su pred kraj prvog poluvremena smanjili preko Gitisa Palauskasa.

Drugo poluvrijeme je proteklo u odrađivanju posla Stojkovićevih izabranika. Stojković se ponovo držao svoje igre i napadački igrao što mu se u ovoj utakmici isplatilo.

Srbija je sada na 10 bodova kao i Mađarska, samo što oni imaju utakmicu manje.

Sljedeći kvalifikacioni ciklus će Srbija baš igrati meč sa njima 14. oktobra.

Tok meča: Srbija-Litvanija (3:1)

90.minut Meč je gotov. Srbija nosi 3 boda iz Litvanije

88. minut Izlazi SMS a na terenu je Uroš Račić

84. minut SMS je sada dobio i žuti karton. Nove izmjene u Srbije izlaze Mladenović i Tadić, a ulaze Radonjić i Samardžić.

81. minut Odlična prilika za Srbiju, ali opet SMS neprecizan.

71. minut Izmjene u Srbiji. Andrija Živković Aleksandar Mitrović napuštaju teren, dok umjesto njih ulaze Dušan Vlahović i Stefan Mitrović.

67.minut Kakva prilika za Srbiju. Fenomenalnu akciju Orlova nije realizovao Ivan Ilić. Nakon proigravanja Milinkovića-Savića, vezista Verone nije savladao golmana iz odlične situacije.

64. minut Natrčao je Mladenović sada na loptu kapitena Tadića, ali ništa od gola.

61. minut Gudelj je pokušao sa distance, ali nikakva opanost za gol Litvanije.

55.minut Tadić je ubacio iz kornera SMS je trznuo glavom, ali ipak ništa od novog gola.

48.minut Prijeti Nemanja Gudelj, ali siguran golman Litvanaca.

46.minut Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

45+1 Ne može srpska odbrana ni protiv Litvanaca da ne primi gol. Pred sam kraj prvog poluvremena Gitis Paulauskas postiže gol za Litvance.

43. minut GOOLLLL MItrović postiže het-trik. Iživljava se srpski golgeter nad Litvancima u ovim momentima. Srbija potpuno dominira, ovog puta asistent je Tadić.

41. minut Pokušali su Litvanci preko Černiha da dođu do gola Srbije, ali je Veljković dobro reagovao. Za sada sve ide onako kako je zamislio Dragan Stojković Piksi.

38. minut Živković se naljutio nakon što mu nije dosuđen faul, pa je zbog prigovora dobio žuti karton.

37. minut Odlična akcija Živkovića i Tadića, bio je kapiten u šesnaestercu, iskosa, sam ispred golmana, mogao je da šutira, ali je probao da proigra Mitrovića, bez ikakve potrebe i odbrana Litvanije je presjekla loptu.

32. minut GOLLL Srbija vodi sa 2:0. Ponovo je MItrović strijelac! Ponovo ista akcija Mladenović sa lijevog boka, a na MItru je ostalo samo da se pokloni glavom i nije mu bilo teško da loptu proslijedi u mrežu.

28. minut Velika šansa za Mitrovića, Mogao je sada golgeter Srbije da udvostruči vođstvo, izašao je 1 na 1 sa golmanom Litvanije, ali je čuvar mreže ipak izašao kao pobjednik

26. minut Srbija ima prednost, pomoć se ukazuje golmanu Litvanije. Dobar početak Orlova.

21. Minut GOOLL! Mitrović pogađa za 1:0. sropski golgeter pogodio je nakon centaršuta Filipa Mladenovića sa lijeve strane!

16. minut: Kakav promašaj Miloša Veljkovića! Sa peterca glavom, potpuno sam, posle centaršuta Ilića, a lopta je završila pored gola.

15. minut Srbija u Kaunasu mora da osvoji 3 boda kako zna i umije, ali ovaj početak za sada ne govori tako. Izabranici Dragana Stojkovića još čekaju na pravu šansu.

12. minut Ima Srbija inicijativu, ali za sada bez ozbiljne šanse.

10. minut Ponovo je Tadić centrirao nakon proigravanja Mladenovića, ali ponovo je lopta otišla u ruke golmana.

7. minut Mitrović je izborio korner, centrirao je Tadić, ali pravo u ruke golmana Litvanije.

4. minut Za sada nema opasnosti po gol ni jedne ni druge reprezentacije. Piksijevi Orlovi pokušavaju da nametnu ritam od početka.

Prvo su jedva izvukli remi protiv reprezentacije Bugarske, a nakon toga prije 3 dana poraženi protiv konkurenta za prvo mjesto, selekcije Mađarske sa 1:2.

1. minut Utakmica je počela.

PRIJE MEČA:

Velika sreća za Srbiju jeste činjenica da imaju izuzetno laku grupu s obzirom da selekcije Crne Gore, Bugarske i Litvanije nisu ozbiljni protivnici, pa bu Orlovi tako trebali da se nađu u Njemačkoj dogodine.

Ipak ono što bi moglo da brine sve navijače Srbije jeste igra koja ne ohrabruje. Srbija u posljednja 2 meča nije prikazala bukvalno ništa, djelovali su bezidejno u napadu, a odbrana je bila prilično smušena.

Srbija plasman na EURO čeka pune 23 godine, a čini se da je pravo vrijeme da se tome stane u kraj. Orlovi su veliki favoriti protiv selekcije Litvanije i sve osim sigurne pobjede bilo bi ravno bruci.