SREĆA POGLEDALA ORLIĆE Mladi fudbaleri Srbije uprkos porazu jurišaju ka Evropskom prvenstvu

Omladinska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina i mlađi) plasirala se u drugi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Orlići nastavljaju put ka kontinentalnom šampionatu, uprkos porazu od Škotske rezultatom 2:1 u posljednjem meču grupe 3, zahvaljujući senzacionalnoj pobjedi Andore nad Bugarskom (2:1) u drugoj utakmici grupe.

Uoči završnog kola turnira u Varni, Srbija i Škotska su ušle sa po četiri boda, Bugarska je imala dva, a Andora nijedan. Srpskom timu je samo pobjeda „igrala“ kako ne bi zavisio od ishoda druge utakmice, pošto je imao lošiju gol razliku od Škota.

Trijumf, ipak, nije ostvaren. Pa ni remi. Uzalud su igrači Radovana Krivokapića imali inicijativu sve vrijeme i velike šasne.

Pad koncentracije u finišu prvog poluvremena, pa i na kraju utakmice, presudio u korist Ostrvljana. Magnus Mekenzi golom u 42. minutu, a Malači Šarp u 90. riješili su utakmicu.

Srbija je već na poluvremenu bila u nokdaunu. Gubila je od Škota, a Bugari su vodili protiv Andore. A onda se dogodio nevjerovatan obrt, piše Sportal.

Andora je uspjela da poravna početkom drugog dijela, pa je Bugarska dobila crveni karton i tako doprinjela senzaciji koja je krunisana preokretom Andore i prolaskom Orlića u narednu fazu kvalifikacija.

Škotska kao lider grupe dalje ide sa sedam bodova. Srbija je druga sa četiri, Andora treća sa tri, a Bugarska posljednja sa dva.