ZA POHVALU Bacačica kugle preskače prepone i postaje heroj (VIDEO)

Nevjerovatna scena viđena je na Evropskom prvenstvu tokom trke u disciplini 100 metara prepone u kojoj se takmičila bacačica kugle.

Žolijen Boumkvo

U centru pažnje bila je belgijska atletičarka Žolijen Boumkvo koja se takmičila u disciplini 100 metara prepone, iako to nije njen prvi izbor. Žolijen je inače bacačica kugle, a u društvo najboljih evropskih preponašica uskočila je nakon što se njena zemljakinja povrijedila, a Belgija nije imala koga da pošalje na stazu.

Boumkvo je odlučila da se pojavi na početku trke i laganim ritmom preskoči sve prepone koje su bile postavljene ispred nje, kako bi za reprezentaciju osvojila barem neki bod. Uspjela je u tome – Belgija je njenim izdanjem osvojila dva boda jer je u drugoj grupi jedna takmičarka diskvalifikovana zbog nepravilnog starta.

Inače, ona je trku završila u vremenu 32.81, što je gotovo 20 sekundi sporije od Tereze Erandonee iz Španije koja je pobijedila u ovoj trci, piše Mondo.