Upaljen crveni alarm: Ne pomaže ni odlična partija Dončića, Dalasu plej-of klizi iz ruku

Potvrda da su košarkaši Dalasa u padu stigla je po treći put zaredom, pošto su izgubili od Šarlota sa 117:109.

Luka Dončić šutira na koš

Maveriksima bi zbog lošeg perioda mogli da budu u ozbiljnom problemu, jer bi mogli da ispuste plej-of.

Izgleda da se ekipa Dalasa nije oporavila od poraza od Golden Stejta, pa nije uspjela da odigra dobar meč i da dođe do pobjede protiv tima koji i ne pretenduje na narednu fazu takmičenja, prenosi Sportal.

Odmah je Šarlot došao u prednost i čuvao je do kraja meča. Postigli su 37 poena u prvih 12 minuta, a porozna odbrana protivnika tome nije mogla da stane na put.

Uspjevali su Hornetsi da dođu čak i do 20 poena razlike, a Dalas se dva puta vraćao u meč, pa su zahvaljujući Luki Dončiću u četvrtoj četvrtini došli na svega pola koša zaostatka, ali nisu mogli da prelome meč u svoju korist.

Slovenac je bio najbolji pojedinac u svom timu sa 34 poena, 10 skokova i osam asistencija, pratio ga je Kajri Irving sa 18 poena. Ni jedan ni drugi nisu bili šuterski raspoloženi, pa su meč završili sa ukupno tri pogotka sa distance iz čak 17 pokušaja.

U pobjedničkom timu je Pi Džej Vošingron brojao do 28, a Gordon Hejvard do 25 poena.

Poslije 38. poraza, Maverisksi se nalaze na 11. mjestu na zapadu, pa je osam utakmica pred kraj njihov finiš sezone neizvjestan.