Upoređuju sa "slučajem Mitrović": Suspendovan sudija koji je laktom udario Robertsona (VIDEO)

Odbor profesionalnih sudija odlučio je da suspenduje arbitra Konstantina Hacidakisa, zbog incidenta sa fudbalerom Liverpula u derbiju Premijer lige Engleske.

Endrju Robertson i sudija

Hacidakis je bio pomoćnik Pola Tirnija na derbiju 30. kola Premijer lige između Liverpula i Arsenala (2:2), a u centru pažnje se našao tek nakon meča kada su ga “Crveni” optužili da je na izlasku sa terena laktom udario njihovog beka Endrija Robertsona.

Snimak je to potvrdio i nema sumnje da Hacidakisa čeka kazna, a pitanje je koliko velika, naročito jer svi sada upoređuju ovaj incident sa onim zbog kog je Aleksandar Mitrović kažnjen osam utakmica.

Ipak, ono što se ne navodi u izvještajima medija, a što su mogli primijetiti oni koji su gledali derbi, jeste da je Robertson krajem prvog poluvremena dok je njegov tim gubio 0:2 žestoko verbalno napao Hacidakisa nakon što je linijski arbitar signalizirao očigledan faul Dioga Žote nad Gabrijelom Žezusom kraj korner zastavice, pred sudijom ali i TV kamerom koja je to prenijela u krupnom kadru.

Na asistenciju pomoćnika, Tirni je na kraju poluvremena dao Robertsonu žuti karton, ali Škot je nastavio sa pritiskom na Hacidakisa i kad je ovaj krenuo ka tunelu, uhvatio sudiju za ruku, nakon čega ga je ovaj laktom odbio.

Hacidakis neće biti delegiran za utakmice u svim takmičenjima dok Fudbalska asocijacija (FA) ne završi istragu o ovom slučaju.

– Zaista ne znam šta je Hacidakis mislio. On bi moralo da bude drastično kažnjen. Nikada nešto ovako nisam vidio. Gdje je presedan za ove stvari? Svi smo pričali o Aleksandru Mitroviću i njegovoj suspenziji od osam utakmica, a FA želi da ga strože kazni. To je u redu, ali ne možete da dozvolite pomoćnim sudijama da udaraju igrače laktovima. Koju bi kaznu oni trebalo da dobiju? – rekao je bivši napadač Blekburna Kris Saton za Bi-Bi-Si.