USPJEH BANJALUČANA Borac savladao Besu za plasman u osminu finala EHF kupa

Rukometaši Borac m:tela su se plasirali u osminu finala EHF kupa!

Banjalučani su u revanš susretu 1/16 finala savladali Besu Famgas sa 23:20 (11:10), a u prvoj utakmici tim iz Peći je na svom parketu slavio sa 24:22.

Domaći tim je zahvaljujući jakoj defanzivi, te odličnom golmanu Bojanu Ljubišiću, koji je zaustavio dva sedmerca, na startu stvorio solidnu prednost od pet golova (5:0 i 6:1).

Ipak, probudili su se gosti i napravili seriju od 3:0, a da stvar po Banjalučane bude gora u 14. minutu povrijedio se iskusni čuvar mreže Ljubišić, tako da ga je zamijenio Slađan Subotić.

Nakon toga ekipa Borca je stala u napadu i dozvolila Besi da dođe na gol zaostatka (7:6), taj rezultat je stajao na semaforu nekoliko minuta, a onda je Miloš Nježić prekinuo neefikasnost obe ekipe.

Uzvratio je Haralampos Maljos sa sedam metara, a poslije greške Borca u napadu sa igračem Egzon Gjuka je pogodio prazan gol i izjednačio na 8:8.

I Marko Lukić je morao da napšusti parket zbog povrede što je bio novi udarac za domaći ekipu.

Maljos je poslije toga donio prvu prednost gostima iz samoproglašenog Kosova, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Banjalučana od 11:10.

Borac je bolje otvorio i drugi dio meča, te preko Saše Puljizovića i Nježića stigao do potrebna tri gola prednosti, a poslije promašaja Maljosa, Puljizović je svojim drugim golom povisio na 14:10.

Prišli su brzo igrači Bese na 16:14, razlika s ezatim uglavnom kretala dva ili tri pogotka u korist Borca, da bi Tahirukaj smanjio na gol zaostatka (19:18).

Isti igrač je mogao da donese izjednačenje, ali je promašio zicer, što je kaznio Nježić svojim četvrtim golom za 20:18.

Kod rezultata 21:19 Slađan Subotić je svojom desetom odbranom stvorio šansu za tri gola prednosti, Dakić nije uspio da pogodi, ali je poslije dobre odbrane u 18. minutu kontru istrčao Nježić i postigao pogodak.

Subotić je u 19 minutu još jednom sjajno reagovao, a Nježić je sedmim golom povisio na 23:19, a nakon toga Garsija je smanjio na konačnih 23:20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nježić sa sedam golova, dok je Subotić imao 11 odbrana, a na drugoj strani Niukola Prce i Maljos su postigli po pet pogodaka.