UZBUĐENJIMA NIKAD KRAJA Nevjerovatan dan na Svjetskom prvenstvu

Pregršt uzbuđenja i lijepih poteza obilježio je današnji dan Svjetskog prvenstva.

Rolerkoster na Al Žanubu. To smo gledali u ovoj, možda i najluđoj utakmici na Svjetskom prvenstvu između Srbije i Kameruna.

Iz kornera štoperi Kameruna napravili su akciju za gol. Na prvoj stativi je skočio Nkulu, lopta je stigla na drugu gdje je usamljen bio Kastaleto koji je utišao navijače Srbije – 0:1.

Nakon početnog šoka Srbija se budi. A onda preokret.

Prvo je Tadić u 45. minutu savršeno centrirao iz prekida, Pavlović je sjajno skočio i „vratio“ loptu u pravi ugao u stilu rasnih golgetera i donio izjadnečenje kao i veliko slavlje na Mundijalu.

Da bi totalni preokret vidjeli samo dva minuta kasnije.

Živković je uposlio Sergeja Milinković-Savića koji je šutirao unutrašnjim dijelom stopala – dovoljno jako i precizno za erupciju oduševljenja navijača i čitavog tima Srbije – 2:1.

Srbija je nakon prvog poluvremena vodila sa 2:1, a dobru igru su nastavili i početkom drugog poluvremena.

Prvo je na polovini rivala loptu sjajnim klizećim startom osvojio Tadić, potom je ista stigla do Mitrovića koji je povukao cijeli napad. Uposlio je Kostića, koji je iz prve dodao SMS-u na rubu kaznenog prostora, a fudbaler Lacija je potom asistirao Živkoviću. Ipak se omaleni krilni napadač odlučio na fintu i asistenciju za Mitrovića koji je zatresao gol sa pet metara za veliko slavlje – 3:1.

Kamerun je sjajnim kontranapadima vratio utakmicu u egal.

Ali u 64. minutu šok. Iako je VAR provjeravao gol, ipak je priznat. Abubakar je pobjegao odbrani, Milenković je zakasnio da izađe, pa je tako desetka Kameruna promješala prvo našu odbranu, a onda i lobovala Vanju Milinković- Savića.

Minuta kasnije – užas i 3:3. Opet je loše reagovao Milenković jer nije izašao na vrijeme i napravio ofsajd zamku, Abubakar je protrčao po desnoj strani i asistirao za Čupu-Motinga koji je lako savladao nemoćnog srpskog golmana.

Šest pogodaka je viđeno na utakmici koja je završena u 11 časova.

A da uzbuđenja neće manjkati i u ostatku dana potrudili su se Južna Koreja i Gana.

Na prvu ova utakmica nije obećavala neku naročitu zabavu, međutim svjedočimo fantastičnoj utakmicu sa puno golova i lijepih poteza. Sjajno su utakmicu otvorili Korejci sa par odličnih šansi, ali hladan tuš Korejskoj selekciji je pogodak Ajua u 24. minuti. Do kraja poluvremena Gana je postigla još jedan pogodak preko Salisua.

Pravo uzbuđenje počinje u drugom poluvremenu, Korejci blickrigom postižu dva pogotka, a glavni akter je rezervista Čo koji postiže dva fenomenalna gola.

Gana vraća prednost bukvalno iz ničega i nakon sjajne kontre Kudus postiže svoj drugi gol i vraća vjeru Gane u dalji plasman na Mundijalu.

Nevjerovatan dan na Mundijalu, a do kraja nas očekuju još dva susreta od 17 časova igraju Brazil i Švajcarska

Mundijalski dan zatvaraju derbijem Portugal i Urugvaj. Nadamo se nastavku goleade i fantastičnih utakmica i u ostatku dana.