UZBUDLJIVO U LJUBLJANI Mornar POSLIJE PRODUŽETKA bolji od Cedevita Olimpije

U prvoj utakmici 16. kola ABA lige košarkaši Mornara su kao gosti poslije produžetka savladali Cedevita Olimpiju sa 91:90.

Domaći košarkaši su uglavnom imali prednost u prve dvije četvrtine, ona je u nekoliko navrata iznosila sedam poena, ali je crnogorski tim pred odlazak na veliki odmor uspio da dođe do pola koša viška.

U nastavku su se timovi smjenjivali u vođstvu, a pred kraj sam susreta Derik Nidam je trojkom donio izjednačenje ekipi iz Bara i ušlo se u produžetak.

I u dodatnih pet minuta bilo je dosta uzbudljivo, na sedam sekundi do kraja Lens Heris je promašio dva slobodna bacanja, ali je na drugoj strani Kodi Miler-Mekintajer promašio šut za pobjedu i slovenačko-hrvatski tim je doživio treći uzastopni poraz.

Mekintajer je sa 23 poena bio najefikasniji kod domaćih i uopšte na meču, ali je umjesto da bude junak postao tragičar, dok je na drugoj strani Nidam ubacio 22 poena.