NERVOZA SKUPO KOŠTALA ZVEZDU Kneževi iskoristili rupe u igri Beograđana i upisali prvu pobjedu u sezoni (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Monaka u okviru 3. kola Evrolige u beogradskoj Areni - 76:82.

Nervoza tokom čitavog meča u redovima crveno-bijelih skupo ih je koštala na kraju, pa će 2 boda na kraju ići za kneževinu.

Sporo je četa Duška Ivanovića započela susret, redali su se loši potezi i promašaji za 3 sve dok stvar u svoje ruke nije uzeo Rokas Gidraitis.  Svezao je Zvezdin Litvanac 4 pogođene trojke, a na to su se nadodali i ostali saigrači pa su prvu četvrtinu završili u prednosti od 9 poena. U drugoj dionici viđena je slična slika kao na početku meča. Monako je kažnjavao i topio prednost Zvezde, te čak došao i u vođstvo, ali blickrigom i dobrom rolom Nedovića, te večeras odličnog Bolomboja odlaze na pauzu sa „viškom“ od 6 poena – 44:38.

Drugi dio meča prošao je u režiji Majka Džejmsa. Amerikanac je pogađao iz svih pozicija, a Zvezda nije imala adekvatan odgovor na to, pa se u posljednju dionicu ušlo sa samo pola koša razlike, najprije zahvaljujući Bolomboju, koji je maltene „otimao“ lopte košarkašima Monaka.

Nervoza koja je viđena tokom cijelog meča, eskalirala je u posljednjoj četvrtini i to u momentima kada se meč prelamao. Nije ovo bilo veče Šabaza Nejpira, što se pogotovo vidjelo u trenucima kada je plejmejker u 3 vezana napada pogriješio i dozvolio Monaku da ne bude kažnjen za svoje promašaje. Nadovezali su se loši izbori šuteva i loše građenje svog obruča za konačnih razlike za izabranike Saše Obradovića.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Gidraitis, koji je većinu od svojih 20 poena postigao u prvoj četvrtini, Nedović je dodao 15, a Bolomboj 11. U redovima Monaka najbolji je bio Džejms sa 18, a Dialo je dodao 12.

Zvezdu je sada na skoru od 2 poraza i pobjedom, dok je ovo bila prva pobjeda Monaka. Crveno-bijeli u narednom kolu gostuju ekipi Virtusa u Bolonji.

TOK MEČA:

KK Crvena zvezda – AS Monako 72:79 (23:14, 21:24, 19:26)

36. minut: Serija loših poteza Šabaza Nejpira i neiskorištene prilike da se vrati Zvezda u vodđstvo, dok na drugoj strani s poludistance pogađa Džejms.

35. minut: Nova trojka Nedovića. Zvezda na plus 4.

33. Minut: Sjajna sekvenca Džoela Bolomboja. Njegova borba i skok u napadu donose novi napad Zvezdi iz kog Hanga pogađa trojku za preokret.

31. Minut: Teodosić pravi 4. faul i dovodi sebe u problem, potom i promašuje šut za 3

KRAJ 3/4

29. minut: Pogađa Bolomboj pod faulom. Precizan je i sa linije penala te dolazi do svog 9. poena.

27. minut: Novi poeni Džejmsa za plus 5 gostiju. Uzvratio je Teodosić trojkom na drugoj strani.

25. minut: Marko Simonović veže 4 poena za poen prednosti Zvezde. Nakon toga pravi i svoj 4. faul na Okobu koji pogađa i imaće dodatno slobodno bacanje.

22. minut: Prve poene u trećoj četvrtini postiže Okobo van linije 6.75. Zvezda s druge strane 0/3 šutira na početku drugog poluvremena. Poeni Brauna ispod koša natjerali su Ivanovića na tajm-aut.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut: Nova trojka Zvezde koju pogađa Nedović, pa zakucavanje Bolomboja u kontri dovode Zvezdu na osjetnijih plus 6

19. minut Odlično su reagovali gosti nakon tajmauta koji je tražio Obradović i brzom serijom od 5:0 vraćaju prednost Zvezde na samo jedan poen

17. minut: Zakucao je Hol preko Gedraitisa, a na drugoj strani uzvraća Bolomboj na isti način.

15. minut Nedović održava Zvezdu u prednosti, dok se sa druge strane razgoropadio Džejms sa 2 vezane trojke. Nakon toga Teodosić pravi nesportski faul, pa sa linije penala Monako dolazi do preokreta

13. minut Prve poene u drugoj četvrtini postiže Nedović sa linije bacanja. Prethodno ga je faulirao Majk Džejms.

12. minut: Zatražio je čelendž Duško Ivanović zbog faula nad Nejpirom, ali nije bio u pravu… ništa od nesportske.

KRAJ 1/4

10. minut: Peta trojka crveno-bijelih, Nejpir se upisao u strijelce sa svojih 5 vezanih poena

7. minut: Giedraitis je pogodio svoju četvrtu trojku večeras, a svoje prve minute u Evroligi upisao je i Kemba Voker

5. minut: Ukrao je Nejpir loptu, a onda Teodosić sjajnom asistencijom pronalazi Gedraitisa za nove poene Litvanca, već sada je na 8.

3. minut Nervozan start i jednih i drugih, Zvezda u problemu zbog faulova Simonovića, Hanga postiže prve poene za domaće.

1. minut: Počeo je meč u Areni. Crvena zvezda kreće u sastavu Teodosić, Hanga, Gidraitis, Simonović i Tobi. Za Monako kreću: Džejms, Braun, Motejunas, Blosongejm i Okobo.

Uoči meča:

Crveno-bijeli ovaj meč dočekuju u dobrom raspoloženju, pošto su za vikend upisali pobjedu nad Borcem iz Čačka u regionalnom takmičenju. Bila je to odlična prilika da povrate samopouzdanje poslije još jednog poraza u Kaunasu, koji polako postaje velika boljka za Zvezdu iz godine u godinu. Ponovo je briljirao bekovski tandem Nejpir-Teodosić, potpomognut odličnom partijom Gidraitisa.

Upravo će najavljeni duel Nejpir-Voker biti najinteresantniji košarkaškoj publici, pošto su ova dva košarkaša imala sličan razvojni put, a sudbina je spojila da večeras ukrste koplja u beogradskoj Areni.

Sa druge strane Monako nije započeo sezonu na najbolji način. Upisana su dva poraza u Evroligi i sigurno da je pritisak i motiv sve veći na Saši Obradoviću da se iskupe svojim navijačima. Ruku na srce, povrede su odigrale svoju ulogu, pošto nema Džordana Lojda, a tek večeras se očekuje debi Kembe Vokera, koji po riječima srpskog trenera i nije u zavidnoj fizičkoj spremi.

Duško Ivanović pred ovaj duel ističe da će strpljenje biti ključ uspjeha kako bi njegovi izabranici stigli do povoljnog ishoda.

– Svaka utakmica Evrolige je bitna, naročito poslije poraza u Kaunasu. Biće teška utakmica igramo protiv odlične ekipe koja je prema svim prognozama prije početka važila da igra na fajnal-foru. Imaju kvalitet, međutim nisu počeli dobro, zato će biti dodatno opasniji sutra, moramo biti fokusirani na težak meč koji će da se igra 40 minuta. Mislim da moramo biti spremni da igramo sa strpljenjem, jer Monako je ekipa koja igra čvrsto u odbrani i kvalitetno u napadu, i to strpljenje je nadam se ključ uspjeha – riječi su stratega crveno-bijelih.

S druge strane Saša Obradović u meč ulazi pod pritiskom serije loših rezultata.

-Iskreno, još uvijek tražimo našu najbolju hemiju, posebno u napadu. Moramo da poboljšamo neke sitne stvari koje pravu razliku. Igraćemo sa timom koji cilja da bude u prva četiri, u vjerovatno najtežoj dvorani u Evropi. Igranje protiv Crvene zvezde na gostovanju je uvijek teška utakmica – rekao je trener Monaka Saša Obradović i dodao:

-Oni su još jači tim nego prošle godine. Utakmica sa Zvezdom u ovoj fazi je pravi izazov. Naravno, analiziramo naše protivnike i spremamo se. Ali, u ovoj fazi sezone, prvi fokus mora biti na nama samima. Moramo da se koncentrišemo pre svega na našu igru, naše odluke na terenu, da bismo ravnotežu usmjerili u pravom smjeru – poručio je Obradović.