Zaboravljeni Lukaku SRUŠIO Porto, Lajpcig pokazao zube Sitiju (VIDEO)

Golom pomalo zaboravljenog Romelua Lukakua fudbaleri Intera savladali su Porto sa 1:0 u prvo meču osmine finala Lige šampiona, dok su Lajpcig i Mančester siti odigrali bez pobjednika - 1:1

RB Lajpcig

Iako su viđena ukupno tri pogotka, obje utakmice bile su dosta dobre, naročito druga poluvremena. Porto je gospodario terenom u Milanu, Marko Grujić odigrao odličan meč, ali kada je Otavio u 78. minutu dobio drugi žuti karton domaći su prodisali i uspjeli da krunišu inicijativu preko rezerviste Lukakua koji se izgleda vraća u formu jer je i na minulom meču u Seriji A postigao gol.

U Lajpcigu je bilo još zanimljivije. Siti je dobio prvi dio, vodio golom Rijada Mareza i činilo se da će rutinsi privesti meč kraju jer je imao apsulutnu kontrolu na terenu. Ipak domaći su u nastavku bili mnogo agresivniji i uspjeli da stignu do remija golom Joška Gvardiola. Hrvatski fudbaler kaznio je lošu procjenu Edersona i glavom zatresao mrežu „građana“, te rastužio “imenjaka” Gvardiolu na klupi “građana”.

Tok utakmica:

Inter – Porto 1:0

Lajpcig – Mančester siti 1:1

Završene su utakmice u Lajpcigu i Milanu

90. minut Desni bek Lajpciga Benjamin Henriks dobio je žuti karton.

88. minut Lukaku je ponovo bio u prilici, ali je njegov udarac sjajno odbranio Kosta.

86. minut Inter vodi 1:0 golom Romelu Lukakua, koji je uspio pogoditi iz drugog pokušaja, nakon što je pogodio stativu.

78. minut Otavio je napravio preoštar start i zaradio drugi žuti karton, Porto do kraja utakmice sa igračem manje.

70. minut Lajpcig dolazi do izjednačenja, Joško Gvardiol je sjajno skočio i loptu glavom pospremio u mrežu, 1:1

65. minut Porto nastvalja da pritiska, Grujić je gazda na sredini terena

63. minut Andre Silva ne uspijeva da kruniše Lajpcigove trenutke, Ederson odličan

55. minut Teremi je sjajno primio pas po zemlji, unutar šesnaesterca, ali je slabo šutirao i Onana sjajno brani.

53. minut Lajpcig prijeti preko Henriksa koji je šutirao glavom preko prečke Edersona.

52. minut Barela je odlično pokupio loptu i šutirao, ali je lopta prošla tik pored lijeve stative.

46. minut Počela su druga poluvremena

45+2. minut Bastoni je priopustio najbolju šansu za Inter, ali je Diogo Kosta sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu

37. minut Taremi sjajno proigrao Grujića, koji je šutirao snažno, ali je Onana nogama odbranio

36. minut Griliš je pronašao prostor za šut ali je poslao loptu preko gola Lajpciga

31. minut Veliku šansu imali su fudbaleri Porta, ali je Pepe izblokiran u posljednjem trenutku

30. minut Umalo da Siti u tri minuta nokautira Lajpcig. Rodri je poslije kornera šutirao glavom, a Haland zakasnio na drugoj stativi

27. minut Inicijativu Sitija kruniše Rijad Marez za 0:1

18. minut Čalhanoglu je pucao u lijeve rašlje, ali je Kosta odlično obranio. Najbolja prilika za Inter

15. minut Inter je preuzeo inicijativu, Porto odbija napade

14. minut Prvi šut u okvir gola Nijemaca, ali je Blasvič imao lak posao

13. minut Dobra situacija za Inter. Dimarko je pronašao Lautara na drugoj stativi, ali je ovaj glavom šutirao nekontrolisano preko gola

12. minut Siti kruži oko gola, za sad abez konkretnog pokušaja

8. minut porto za nijansu bolji, mirno u Lajpcigu

1. minut Počele su utakmice u Milanu i Lajpcigu

Sastavi:

INTER: Onana, Aćerbi, Škriniar, Bastoni, Darmijan, Dimarko, Čalhanoglu, Mhitarjan, Barela, Lautaro, Džeko.

PORTO: Kosta, Žoao Mario, Pepe, Markano, Zaidu, Otavio, Uribe, Grujić, Galeno, Taremi, Pepe.

LAJPCIG: Blasvič, Klosterman, Orban, Gvardiol, Halštenberg, Lajmer, Šlager, Soboslaj, Forsberg, Verner, Andre Silva.

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Akanđi, Dias, Ake, Rodri, Gundogan, Marez, Silva, Griliš, Haland.

Pred utakmicu

Inter susret dočekuje u dobrom raspoloženju, sa pet vezanih mečeva bez poraza. Oporavili su se “nerazuri” od iznenađujućeg poraza od Empolija i nakon toga upisali četiri pobjede i remi. Sa druge strane, Porto je u nevjerovatnoj formi, i već 22 uzastopne utakmice ne zna za poraz. Uz to, slavio je na posljednjih deset mečeva u svim takmičenjima.

U drugom meču, Lajpcig će imati težak zadatak, s obzirom na to da im na megdan izlazi moćni Mančester siti. Njemački tim se vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Union Berlina.

Siti nije u sjajnoj formi, s obzirom na to da su u posljednjih pet mečeva upisali tri pobjede, remi i poraz.