Spektakularno veče Halanda, Siti demolirao Lajpcig, Inter izdržao na Dragau

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali ekipu Lajpciga rezultatom 7:0, a blistao je Erling Haland koji je postigao 5 golova, dok je meč između Porta i Intera završen bez golova 0:0.

Haland slavi

Odigrana su još dva revanš mečeva osmine finala Lige šampiona u kojim su dalje prošli Mančester Siti i Inter.

Bila je ovo noć Erlinga Halanda, koji je već u prvom poluvremenu kompletirao het-trik. U narednih 15 minuta drugog poluvremena sa još dva pogotka pridružio se Lionelu Mesiju i Luisu Adrijanu, jedinim igračima koji postigli 5 pogodaka na jednom meču Lige šampiona. Osim Halanda u listu strijelaca upisali su se još Ilkaj Gundogan i Kevin de Brujne za potpunu katastrofu Lajpciga.

U drugoj utakmici večeras, Porto i Inter remizirali su na stadionu Dragao, bez golova. Ovim remijem dalje je prošao Inter jer je sačuvao prednost iz prvog duela, kada je golom Lukakua slavio sa 1:0. Ni Neroazuri ne znaju kako su preživjli 93. minut kada je u roku od 10 sekundi Porto pogodio prečku i stativu, a nakon toga Damfris je izvadio loptu sa gol linije.

Mančester Siti i Inter čekaju protivnike u četvrtfinalu Lige šampiona, a kompletne putnike dalje saznaćemo sutra.

Tok meča:

97. minut Inter je ovo preživio Marčinjak svira kraj, izavranici Inzagija idu dalje.

94.minut šta se dešava na Dragau, Prvo je Pepe pogodio stativu, a nakon toga i Taremi iz odbitka pogađa prečku, Inter ne zna kako je ovo preživio.

93. minut svirao je Kraj Slavko vinčić i Siti odlazi sa ogromnom pobjedom kući.

92. minut De Brujne postiže sedmi pogodak za Siti na meču i potpuna katastrofa Lajpciga, 7:0.

84.minut Galeno je šutirao, ali lak plijen za Onanu.

82. minut Inter se jako dobro brani i Porto sada deško dolazi do prilike za gol.

82. minut Siti je primirio igru i svi jedva čekaju da sudija odsvira kraj.

73. minut Porto pokušava preko bokova da dođe do prilike da ubaci loptu u kazneni udarac, dok igrači Intera očekivano sve više ostaju ležati na travi.

67. minut. Porto je krenuo još agresivnije ka golu Intera, sve više lopti ka kaznenom prostoru Intera.

62. minut Barela je pokušao šutirati sa ivice kaznenog prostora, ali je taj udarac izblokirao Grujić i od vega će biti korner.

57. minut Kakva partija Halanda i šta radi Mančester siti, potpuni slom Lajpciga, Haland je pogodio za svoj 5. gol na meču, Siti vodi 6:0

53. minut Porto je u drugom poluvremenu izašao dosta agresivnije u želji da postigne pogodak.

54. minut Kakva utakmica Halanda, koji je razbio Lajpcig i postigao svoj 4. gol na susretu za velikih 5:0 za Siti.

50. minut Eustahio je pokušao ubaciti loptu između šuta i centaršuta, ali lopta odlazi pored gola Intera.

49. minut Mančester siti potpuno razbija Lajpcig i sada je 4:0, a pogodio je Gundogan.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme na oba susreta

47. Minut Het trik Halanda koji je nakon odbijanca iskoristio pometnju u kaznenom prostoru i pospremio loptu u mrežu, Siti vodi 3:0 i ovo je potpuni slom Lajpciga.

45. minut Lautaro Martinez je napravio solo prodor, ali ga nisu ispratili saigrači i morao je šutirti ka golu, ali je iz mrtvog ugla to bila laka odbrana za Kostu.

44.minut Siti i dalje drži loptu u svojim nogama, Porto i Inter vode bitku na sredini terena.

40. minut. Prelijepa akcija Porta, Evanilson je šutirao iskosa sa desne strane na nekih 10 metara od gola, ali je Dimarko to izblokirao.

38. minut Gundogan je primio loptu na ivici šesnaesterca, ali je slabo ztahvatio loptu i šutirao pored gola.

36. minut Džeko se izvukao na desnu stranu i uputio centaršut, ali je to bio lak plijen za golmana Kostu.

31. minut, Haland je opet primio sjajnu loptu i izašao ispred Blasvika, ali je ovaj ponovo sjajno reagovao.

31. minut Inter je izašao visoko na polovicu protivnika i ne dozvoljava im da kreiraju iz posljednje linije. Siti je stao na loptu i kontroliše dešavanja na terenu.

24. minut Haland je uduplao prednost Sitija, nakon što je De Brujne pogodio prečku sjajnim udarcem, lopta se odbila na glavu Halanda koji je pospremio u mrežu.

22. minut Erling Haland donosi prednost iz penala Sitiju, jako je šutirao u golmanovu lijevu stranu po podu i golman Blasvik iako je pogdio stranu nije imao nikakve šanse da odbrani udarac.

20. minut Biće to jedanaesterac za Mančester siti nakon što je rukom u kaznenom prostoru loptu dirao rukom Henriks

19. minut Eustahio je sjajno gađao sa ivice šesnaesterca, jako dobro šutiraou donji lijevi ugao Onane, ali golman Intera sjajno reaguje.

18. minut. Porto je preuzeo inicijativu i polako plete mrežu Intera, koji se bazirao na kontranapade.

15. minut Nakon lijepo uigrane akcije, Griliš je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je taj udarac izblokiran, a nakon kornera lopta je izbačena van.

13. minut prvi dobar napad Lajpciga, centrirao je Raum nakon greške Dijasa, ali je Ederson uhvatio tu loptu.

11. minut Sjajna šansa za Halanda koji je nakon duge lopte Akea izašao sam ispred golmana Blasviha, ali golman Lajpciga sjajno brani.

8. minut Siti ima inicijativu na Etihadu, Porto i Inter igraju na sredini terena.

3. minut Uribe je pokušao iz velike udaljenosti, ali gol Intera nije ugrožen, lopta odlazi pored lijeve stative.

3. minut Sjajna prilika za Ilkaja Gundogana, De Brujne je centrirao sa desne strane, a ovaj sa oko 11 metara od gola ne pogađa.

1. minut Sudije su dale znakove za početak utakmica i nadamo se uzbudljivom fudbalu.

Startnih 11:

Mančester siti: Ederson – Stouns, Akandži, Dias, Ake – Rodri, De Brujne, Gundogan – Griliš, Silva, Haland

Lajpcig: Blasvih – Henriks, Orban, Gvardiol, Raum – Haidara, Lajmer, Kampl – Soboslaj, Verner, Forsberg

Porto: Kosta – Pepe, Kardozo, Markano, Zaidu – Eustakio, Uribe, Grujić, Galeno – Taremi, Evanilson

Inter: Onana – Aćerbi, Bastoni, Darmijan – Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan, Dimarko – Džeko, Martinez

Mančester siti dočekuje njemački Lajpcig, a rezultat u prvom susretu bio je neriješen 1:1. U još jednom pokušaju da napokon osvoje Ligu šampiona za Mančester siti na putu će stajati ekipa Lajpciga. Mogli smo da vidimo različita poluvremena u prethodnom susretu, ali se čini da je Lajpcig na kraju susreta bio zadovoljniji neriješenim ishodom. Nema sumnje da će četa Pepa Gvardiole od prvog minuta krenuti ofanzivno s željom da što prije dođe do vođstva, dok bi se ekipa marka Rozea mogla okrenuti defanzivi i svoju priliku čekati iz kontranapada.

U drugom susretu Porto će ugostiti Inter i pokušati da nadoknadi zaostatak od 0:1 iz prvog meča, kada je čovjek odluke bio Romelu Lukaku. Bila je to jedna tvrda utakmica, gdje su oprezni bili i jedni i drugi, a baš kada je Porto stezao obruč oko gola Intera Otavio je dobio crveni karton, što je meč odvelo u potpuno drugom pravcu. Očekuje se da i u ovaj meč i jedni i drugi uđu vrlo oprezno, jer je jedan gol prednosti daleko od nedostižnog.