ENGLEZI UKROTILI LAVOVE Sjajna partija mladog Belingema, čeka nas spektakl u četvrtfinalu

Reprezentativci Engleske savladali su Senegal sa ubjedljivih 3:0 u utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva.

Englezi su još jednom pokazali da su jedni od najvećih favorita za osvajanje Svetskog prvenstva. Džud Belingem je odigrao poluvreme iz snova. Vukao je sve konce u ekipi Gereta Sautgejta. Prvo je upisao asistenciju za Hendersona, a onda je imao i ključni pas ka Fodenu koji je asistirao Kejnu.

Englezi su ovom pobjedom zakazali četvrtfinalni spektakl sa Francuzima.

94. min – Kraj utakmice svira sudija Barton. Sjajna partija Engleza koji će na megdan aktuelnom prvaku svijeta Francuskoj.

90. min – Igraće se još 4 minute nadoknade.

87. min – Senegal pokušava da dođe do gola, ali jednostavno nema ideje. Englezi su umrtvili utakmicu.

80. min – Dobar napad Engleza. Sjajan pas za Rašforda, koji upućuje odličnu loptu u šesnaesterac, ali Kejn kasno uklizava i nema opasnosti za Mendija.

74. min – Pape Matar Sar je pokušao da iznenadi Pikforda. Šutirao je iz slobodnog udarca pored živog zida, ali i pored gola.

58. min – POGODAK. Primaju Senegalci i treći gol na ovom susretu. Foden sjajno probija po lijevoj strani, a Bukajo Saka matira Mendija za velikih 3:0.

50. min – Prvi pokušaj u drugom poluvremenu. Sar gađa sa 25 metara iz daljine, ali odlazi pored gola.

45. min – Počinje drugo poluvrijeme. Ozbiljnu prednost imaju Englezi iz prvog dijela.

45+4. min – Kraj prvog poluvremena.

45+3. min – GOL. Maestralan kontra napad. Sve je počelo nakon što je Belingem povukao sa svoje polovine, dodao do Fodena, on preciznim pasom izbacuje Kejna, koji izlazi 1 na 1 sa golmanom i lako ga matira.

45. min – Igraće se još dva minuta nadoknade.

39. min – GOOOL. Sjajna asistencija Belingema, koji ubacuje šesnaesterac Dialo kasni i Henderson posprema loptu u mrežu za slavlje Engleza 1:0.

31. min – Velika šansa za Senegal, Bulaje Dia se sjajno snašao i snažno šutirao, ali brani to Pikford. Opasniji Senegal u prvih pola sata meča.

24. min – Nema penala za Senegal. Nakon sjajnog kontra napada Senegala, loptu ubacuje Bulaje Dia i pogađa u ruku Stounsa, međutim glavni arbitar je smatrao da to nije dovoljno za penal.

21. min – Dobar skok Stounsa. Foden je nabacio loptu iz kornera, ali je on šutirao ramenom i prebacio gol.

13. min – Nevjerovatni Belingem pravi ozbiljnu razliku na terenu. Sve u reprezentaciji Engleske ide preko njega i jako je opasan.

4. min – Prvi prijete Senegalci preko Die. Pokušao je solo prodorom napadač Senegala, ali sijeku to defanzivci Gordog Albiona.

1. min – Glavni arbitar meča označio je početak susreta.

Drugi par osmine finala Mundijala u Kataru ove nedjelje čine Engleska i Senegal, a ovaj duel na programu je od 20 časova.

Glavni arbitar ovog meča biće Ivan Barton iz Salvadora sa pomoćnicima.

Utakmica se igra na stadionu Al Bajt kapaciteta 69.000 mjesta.

Postave

Engleska: Pikford – Voker, Stouns, Megvajer, Šo – Rajs, Henderson, Belingem – Saka, Foden, Kejn

Senegal: Mendi – Sabali, Kulibali, Dialo, Jakobs – Sar, Mendi, Sis, Dijata – Ndiaj – Dia

Gordi Albion je grupnu fazu takmičenja prebrodio vrlo ubjedljivo, osvojivši sedam bodova u konkurenciji SAD-a, Velsa i Irana.

Već u prvom kolu protiv Iranaca selekcija Gareta Sautgejta je pokazala kakvim raskošnim arsenalom raspolaže i slavila sa 6:2, da bi nakon jednog blijedog izdanja protiv Jenkija i remija bez golova pomalo zabrinuli svoje navijača.

Ipak, lagani trijumf protiv Velšana u posljednjem kolu (3:0) pokazao je da nema krize forme kod Engleza, koji su riješeni da na tekućem Svjetskom prvenstvu napadnu svjetsku krunu koju čekaju još od 1966. godine. Koliko resursa imaju za tako nešto saznaćemo u eliminacionim mečevima, a prva prepreka neće biti nimalo laka.

Senegalci su u Kataru po drugi put u istoriji prošli grupu na Mundijalima, pošto su prije tačno 20 godina u Japanu i Južnoj Koreji bili jedna od najvećih senzacija turnira.

Sada je selekcija Alijua Sisea na putu ka fazi 16 najboljih ostvarila dva trijumfa i to protiv Katara (3:1) u drugom kolu, odnosno protiv Ekvadora (2:1) u trećem.

Prethodno su na otvaranju šampionata, u jednoj potpuno otvorenoj utakmici, poraženi od Holandije rezultatom 2:0, pogocima u samom finišu meča.

Meč protiv Lala lako je mogao da ode i na drugu stranu i on je najbolji pokazatelj da Englezi večeras nikako ne smiju da podcijene afrički tim, koji će pokušati da izjednači najbolji rezultat afričkih selekcija na planetarnim šampionatima i plasira se u četvrtfinale.