(VIDEO, FOTO) Zvezda pokušavala, ali nije uspjela: Lajpcig odnio cijeli plijen sa Marakane i ugasio snove crveno-bijelih o proljeću u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novi poraz u Ligi šampiona.

Izabranici Baraka Bahara su nadigrani sa 2:1 od strane Lajpciga na najvećem srpskom stadionu.

Već od uvodnih minuta meča je sve krenulo niz brdo za šampiona Srbije. Gosti su opkolili gol Glazera, a prvu pravu priliku su i realizovali. Igrao se 8. Minut kada je Simons ostao bez čuvara na ivici kaznenog prostora, a baš kao i u prvom duelu, uputio je odličan udarac i doveo Lajpcig u prednost.

Nije Zvezda imala pretjeranog prostora u prvom poluvremenu. Djelovali su bezidejno i sporo, dok su Nijemci preko polukontri i kontri prijetili golu Glazera. U svemu tome izdvajaju se prilike u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Reagovao je Bahar odmah od starta drugog poluvremena sa izmjenama.Nedeljković I Šerif Endiaj su donijeli živahnost u igri, Odložio je Šerif odmah loptu za Ivanića ali je njegov pokušaj izblokiran. U ofanzivnoj postavci Zvezde stvorile su se rupe u defanzivi koje su odlično koristili napadači Lajpciga.

Iz jedne takve situacije gosti su I duplirali vođstvo. Luis Openda je potegao kontru, ušao u kazneni prostor te snažnim udarcem u bliži ugao savladao Glazera za 2:0 u 78. Minuti.

Uspjeli su se crveno-bijeli brzo vratiti u život. Tekao je 82. Minut, Kanga je ubacio u šesnaesterac loptu, a defanzivac Lajpciga je samo zakačio loptu dovoljno toliko da ona završi u sopstvenoj mreži.

Trudili su se crveno-bijeli da stignu do izjednačenja, a odličan šut Olajinke nekako je zaustavljen.

Zvezda je ovim porazom izgubila šanse da se nađe u 16 najboljih ekipa starog kontinenta, pošto ostaje na jednom osvojenom bodu iz 4 duela, koliko ima i Jang bojs. Upravo će duel u narednom kolu u Bernu vjerovatno odlučiti ko će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope, a ko završava evropski put.

Tok meča:

FK Crvena zvezda – RB Lajpcig 1:2

90. minut: Zvezda ima 4 minuta nade za remi, pošto je toliko produžio Orsato.

85. minut: Na terenu je i ljubimac Zvezdine publike. Gurnuo je Bahar sve u napad, te je tako ušao Aleksandar Katai umjesto Milana Rodića.

82 minut: GOL GOL GOL Brz odgovor Crvene zvezde. Centrirao je Kanga sa lijeve strane, a defanzivac Lajpciga je samo zakačio loptu dovoljno toliko da ona završi u sopstvenoj mreži. Zvezda je još uvijek u igri!

78. minut: NOVI GOL ZA LAJPCIG Desilo se ono čega su se pribojavali svi navijači Zvezde. Sijevnula je kontra gostiju, Openda je ušao u šesnaesterac i sa lijeve strane uputio jak udarac u bliži ugao Glazera, koji Izraelac nije mogao ukrotiti.

73. minut: Požutio je i Lučić nakon što je igubio kontrolu nad loptom i nagazio protivnika.

68. minut: Zvezda je preuzela posjed, dok Lajpcig na kontre pokušava ugroziti Glazera. Spremio je Bahar još jednu promjenu. Na terenu je Olajinka, dok će na klupu Ivanić.

59. minut: Orsato je udijelio i treći karton gostima za samo 9 minuta. Sikma, Lukeba i Hendriks su upisani u bilježnicu Italijana, dok je kod Zvezde opterećen Ivanić.

54. minut: Ponovo je Glazer izašao kao pobjednik u duelu sa napadačima Lajpciga. Lukavo je probao Raum da petom matira Izraelca, ali refleksnom reakcijom on to izbacuje u korner.

50. minut: Dosta bolje djeluje Zvezda u drugom poluvremenu. 5 minuta je trajala opsada gola Lajpciga, a onda se rodila kontra gostiju. Šutirao je Šeško iz daljine i zatresao okvir gola Omrija Glazera.

47. minut: Čim je ušao u igru našao se Šerif u odličnoj šansi. Napravio je rombusni napadač potez viška, odložio loptu za Ivanića, ali je njegov šut izblokiran

46. minut: Reaguje Bahar izmjenama odmah na startu drugog dijela. U igru će Kosta Nedeljković i Šerif Endiaj, dok će u tunelu ostati Srđan Mijailović, kao i Žan Filip Kraso.

POLUVRIJEME

45. minut: Kakva sekvenca na Marakani! Prvo se Rodić poklizao i dao “čistu loptu” Opendi koji je u situaciji 1 na 1 probao driblati Glazera, ali je Izraelac pročitao njegovu namjeru i uzeo loptu. Potom na drugoj strani se Bukari stvorio sam ispred gola Lajpciga, ali je šutirao pored gola. Sudija je dosvirao ofsajd, a sigurno bi se provjerio u VAR sobi da je gol slučajno postignut.

41. minut: Nova velika šansa za goste. Šutirao je Openda sa 16 metara. Lopta je pogodila Rodića i otišla u korner

40. minut: Ostao je sam Hajdara na povratnoj lopti. Srećom po Zvezdu njegov udarac je bio neprecizan i završio preko gola.

38. minut: Crveno-bijeli griješe i u nekim jednostavnim pasovima. Period igre u kome nema prilika i igra se između dva šesnaesterca.

27. minut: Orsato ne štedi na kartonima. Nakon starta nad Simonsom požutio je i Kraso.

24. minut: Imala je Zvezda sada sreće. Sijevnula je kontra Lajpciga, ali šut Šeška sa lijeve strane zatresao je samo spoljni dio mreže.

20. minut: Danijele Orsato je posegao za crvenim kartonom i isključio nekoga sa klupe Zvezde.

17. minut: Stvorila je Zvezda višak na protivničkoj polovini nakon odličnog pasa Dragovića za Krasoa. Odložio je napadač crveno-bijelih loptu na desnu stranu za Mijailovića koji je loše centrirao, ali je lopta ispala Blasvihu koji tek iz drugog pokušaja je kupi ispred Mirka Ivanića.

15. minut: Polako se budi Zvezda poslije primljenog gola, ali bez konkretne šanse. Jedino valja izdvojiti pokušaj Bukarija glavom koji nije išao u okvir gola.

8. minut: GOL Loše je počelo za crveno-bijele. Ostavili su izabranici Baraka Bahara mnogo prostora Simonsu na ivici kaznenog prostora, a kao i u prvom meču on ga je sjajno iskoristio, te pogodio dalji ugao Glazerovog gola za 0:1

5. minut: Bolje otvaranje Lajpciga, ali za sada bez ozbiljnije prilike na obje strane. Vidjeli smo i prvi žuti karton, a zaradio ga je Mijailović.

1. minut: Počeo je duel na Marakani, a prvi posjed imaće fudbaleri Zvezde. Odlična koreografija je dočekala crveno-bijele i stavila im do znanja da imaju veliku podršku i vjetar u leđa od svog 12. igrača

SASTAVI:

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Dragović, Rodić – Mijailović, Hvan, Kanga, Lučić – Ivanić – Bukari, Kraso.

Lajpcig: Blasvih – Henrihs, Lukeba, Simakan, Raum – Hajdara, Šlager – Simons, Forsberg – Openda, Šeško.

Uoči meča

Ni jedni, ni drugi ne dočekuju ovaj meč u savršenom raspoloženju. Kao što je svima poznato crveno-bijela javnost je nezadovoljna partijama koje pruža najskuplji tim u istoriji Crvene zvezde, što se ogledalo u zvižducima publike u domaćem šampionatu. Takođe, najvatrenije pristalice su uputile posljednje upozorenje Izraelcu tj. “žuti karton”, a nema sumnje da bi on bio anuliran ukoliko večeras ostvari pozitivan rezultat.

Barak Bahar

Svjestan je Izraelac situacije u kojoj se nalazi, te shodno veličini kluba kakav je Zvezda najavio ofanzivu od samog početka.

– Nikad ne igram na remi, već na pobjedu. To je DNK Zvezde, isto i mene. Prošla utakmica je pokazala da možemo da napravimo puno stvari protiv Lajpciga, kada smo u presingu možemo da postignemo gol protiv svake ekipe. Biće drugačije da se igra pred navijačima – zaključio je Izraelac.

Sa druge strane, Lajpcig u Beograd stiže nakon 2 vezana poraza, pa ni situacija u njihovim redovima nije baš najbolja. Izabranici Marka Rozea su prvo poraženi u kupu od Volfsburga, da bi još jedan hladan tuš stigao u šampionatu i poraz od Majnca.

Istakao je Roze da niko nije ravnodušan pred gostovanje na Marakani, a Nijemac iz Beograda ne nosi baš lijepa sjećanja, pošto je bio na klupi Salzburga u istorijskom plasmanu crveno-bijelih u Ligu šampiona.

– Postoje momci koji su igrali pod sličnom atmosferom. Momcima smo pokušali da prenesemo odnos kluba i navijača, da se Zvezda voli ovdje. Imamo vezu energije između stadiona. Ne treba to da nas izludi, već da se radujemo. Moramo da se suprotstavimo tome ako želimo da opstanemo – rekao je Roze.

Što se kadrovskih problema tiče, prema posljednjim informacijama kod crveno-bijelih je upitan Aleksandar Katai, kojeg već par dana muči problem sa temperaturom, dok je Roze apostrofirao da neće biti Tima Vernera u redovima Lajpciga, kao ni bivšeg člana zagrebačkog Dinama Danija Olma.

UEFA je povjerenje za ovaj meč dala Danijeleu Orsatu, najboljem italijanskom sudiji. Takođe, tu su i njegovi pomoćnici, Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.