HOLANDIJA - EKVADOR 1:1 Bod više odgovara "Lalama" (FOTO, VIDEO)

Reprezentacije Holandije i Ekvadora odigrale su neriješeno 1:1 u meču 2. kola grupe A Svjetskog prvenstva.

Sada tri tima imaju šansu za plasman u nokaut fazu, a „Lale“ su tome najbliže jer igraju protiv Katara koji se sa dva poraza već oprostio od daljeg takmičenja.

Plasman u grupi sada izgleda ovako: Holandija 4, Ekvador 4, Senegal 3, Katar bez bodova.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Kraj: Holandija – Ekvador 1:1.

90+ – Poigravao se Nopert, poslije povratnog pasa i njegovog ispucavanja lopta je pogodila Rodrigeza koji je zamijenio Valensiju, a otišla je u gol aut.

90+ – Igraće se šest minuta sudijske nadoknade.

87’ – Sada je došlo do malog koškanja, ali se sve brzo završilo. Ekvador bi mogao da ima problem jer je povrijeđen kapiten Valensija koji je postigao posljednjih šest golova za svoj nacionalni tim na Mundijalima. Sa terena je iznešen na nosilima.

82’ – Tempo igre je dosta opao, sve smo bliži remiju. Ukoliko ostane neriješeno tri ekipe će imati šansu da u posljednjem kolu prođu dalje. Bod više odgovara Holanđanima koji u posljednjem kolu igraju protiv Katara koji se već oprostio od nokaut faze. Ekvadorcima slijedi meč protiv Senegala.

64’ – Novi napad Ekvadora, Valensija nije uspio da zahvati loptu kako je želio.

59’ – Sreća za Holanđane, Plata je snažno šutirao, lopta je pogodila prečku.

50’ – Gooolll! Sada nema ofsajda. Estupinjan je šutirao, golman Nopert je odbio loptu na koju je natrčao Valensija i postigao je svoj treći pogodak na ovom Mundijalu kojim je donio izjednačenje.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, selektor Holandije Van Gal je odlučio da u drugom poluvremenu na teren uđe Depaj, a izašao je Bergvajn.

Kraj prvog poluvremena: Holandija – Ekvador 1:0.

45+ – Poslije kornera i šuta Estupinjan je zakačio loptu koja je završila u mreži. Ipak, pogodak je poništen jer je neko od igrača Ekvadora bio najbliži golmanu Holandije i smetao mu.

45+ – Estupinjan je ubacio iz slobodnog udarca Valensija je šutirao glavom, ali je izblokiran, lopta je zavrila u korneru.

32’ – Valensija je dobro šutirao iz daljine, Nopert je izbacio loptu u korner.

24’ – Opasan napad ekvadorskog tima, Plata je bio u šansi, ali je odbrana Holandije uspjela da otkloni opasnost.

11’ – Valensija je pokušao, ali je njegov šut izblokiran.

6’ – Gooolll! Holanđani vode u ranoj fazi meča, sjajan gol je postigao Gakpo. Snažno je šutirao sa 17-18 metara i pogodio desni ugao nemoćnog Galindeza.