ISPRED PORTUGALA Luksemburg - Srbija 0:1 (0:0): Vlahović donio važnu pobjedu "Orlovima" (VIDEO)

Važnu pobjedu ostvarila je reprezentacija Srbije u Luksemburgu.

„Orlovi“ su golom Dušana Vlahovića trijumfovali sa 1:0, a mnogo teže od očekivanog su osvojili veoma važna tri boda.

Izabranici selektora dragana Stojkovića sada su prvi u grupi A sa bodom i utakmicom više u odnosu na drugoplasiranu selekciju Portugala.

Srbiji su preostali mečevi sa Azerbejdžanom u Beogradu i gostovanje Portugalcima koji će pored tog duela igrati još sa Luksembrugom kod kuće i Irskom u gostima.

Tok utakmice:

90+ – Opet je Radonjić imao sjajnu šansu, i ovog puta je promašio.

90+ – Izmjena kod domaćih, izašao je Olivije Til, ušao Edvin Muratović.

90+ – Postigao je Vlahović i drugi gol, ali je ovog puta podignuta zastavica, bio je ofsajd.

90+ – Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade. Radonjić je imao priliku da riješi sve, ali je bio neprecizan.

87’ – Provjeravali su arbitri da li je postojalo elemenata za penal poslije šanse za domaće, na sreću ništa od toga.

87’ – Posljednja izmjena kod “Orlova”: Nemanja Maksimović je na terenu, izašao je Aleksandar Mitrović.

84’ – Sjajno ubacivanje Tadića iz slobodnog udarca, Nastasić je za malo bio kratak, a lopta je pored stative otišla u gol aut.

82’ – Pokušavaju domaći da ugroze Rajkovića, za sada bez uspjeha. Sinani je iz slobodnog udarca pokušao da uposli nekog od saigrača, ali očigledno ta kombinacija nije dobro uvježbana.

75’ – Zaprijetio je Sergej Milinković-Savić poslije kornera, ali je Moris sjajno odbranio.

74’ – Izmjena u Luksemburgu: Majkl Omosanija je zamijenio Morisa Devila.

70’ – Dvije izmjene izvršio je Stojković: Filipa Kostića je zamijenio Darko Lazović, a Saša Lukić je na terenu umjesto Nemanje Gudelja.

68’ – GOOOOLLLL! Srbija vodi, Vlahović je strijelac. Dobio je napadač “Orlova” odličnu loptu od Miloša Veljkovića, izbjegao je ofsajd zamku, izašao sam pred Morisa i rutinski ga matirao.

65’ – Kontranapad domaćih, Sinani je sa desne strane centrirao, a nemanja Gudelj je ispred Bareira izbacio loptu u korner.

63’ – Pokušava Srbija preko svježeg rRadonjića, ali ta izmjena za sada nije urodila plodom. Još nešto mora da se mijenja…

61’ – Ni poslije sat vremena igre nema promjene rezultata.

56’ – Prošlo je deset minuta igre u nastavku, nije bilo većih uzbuđenja, Rajković je imao sigurno intervenciju, to mu je prva odbrana večeras.

46’ – Radonjić je ušao zbog brzine po desnom boku, a Đuričić je dobio žuti u finišu prvog dijela. Spajić je zamijenio Pavlovića koji je takođe dobio javnu opomenu, Piksi ne želi da rizikuje isključenje.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Selektor Srbije Stojković je izvršio dvije izmjene, Strahinju Pavlovića zamijenio je Uroš Spajić, a umjesto Filipa Đuričića na terenu je Nemanja Radonjić.

KRAJ PRVOG DIJELA – Luksemburg – Srbija 0:0.

45+ – Zakuvalo se u finišu prvog dijela. Tadić je bio u dobroj prilici, driblao je domaćeg golmana i pao poslije kontakta. Stvorila se gužva, epilog svega su žuti kartoni. Nije bilo penala, a možda je trebalo da se pregleda snimak.

45’ – Igraće se dva minuta sudijske nadoknade.

34’ – Nije dobro, sada je Sebastijan Til šutirao, lopta je otišla preko gola. U posljednjih nekoliko minuta ekipa Luksemburga lako dolazi u priliku da ugrozi Predraga Rajkovića. Moraće izabranici Dragana Stojkovića da se uozbilje u finišu prvog dijela.

32’ – Opasno je bilo po gol Srbije, Sinani je spustio loptu za Bareira koji je loše šutirao, na sreću nije vidio usamljenog Borhesa Sančeza.

30’ – Tadić je veoma dobro izveo korner, najviši u skoku je bio Pavlović, ali je bio ometen od strane dva protivnička igrača i poslao je loptu pored gola.

28’ – Domaći uzvraćaju preko Danela Sinanija, šutirao je sa 17 metara, lopta je pogodila nekoga i završila u korneru.

26’ – “Orlovi” su napravili kontranapad poslije kornera za Luksemburžane, Vlahović je imao još jednu šansu, ali je sa 17-18 metara šutirao neprecizno.

23’ – Kostić je prošao po lijevoj strani i pokušao po zemlji da proigra Mitrovića, ali je Dik Karlson izbacio loptu u korner.

22’ – Prvi žuti karton u selekciji Srbije dobio je Strahinja Pavlović zbog starta sa leđa.

20’ – Kakvu šansu je propustio Vlahović! Dobio je dobar pas od Aleksandra Mitrovića sa desne strane, ali na drugoj stativi nije uspio da dobro zakači loptu i pošalje je prema golu, već je ona završila u gol autu.

15’ – Prošla je trećina prvog dijela, domaći igraju borbeno, pokazuju da će pokušati da zagorčaju život srpskom timu koji ima veći posjed lopte.

8’ – Nova šansa za Srbiju, bila je to situacija tri na dva, ali je Dušan Vlahović uputio loš pas za Tadića, lopta je završila u rukama protivničkog golmana.

5’ – Uzvratili su domaćini, Barios je pokušao sa 20-ak metara, ali je lopta otišla daleko pored gola.

4’ – Šteta! kapiten Dušan Tadić je dobio dobio dobru dubinsku loptu od matije Nastasića, ali nije uspio da je prihvati. Da jeste bio bi “oči u oči” sa golmanom Entonijem Morisom.

1’ – Prvi žuti karton, dobio ga je Bareiro Martins zbog žestokog starta na Sergeja Milinkovića-Savića.

1’ – Počela je utakmica, idemo “Orlovi”!

Sastavi:

Luksemburg: Moris, Žans, Šano, Karlson, Pinto, Sinani, Bareiro, S. Til, O. Til, Devil, Sančez. Selektor: Luk Holc.

Srbija: Rajković, Veljković, Nastasić, Pavlović, Đuričić, Milinković-Savić, Gudelj, Kostić, Tadić, Vlahović, A. Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.

Utakmicu na stadionu “Luksemburg” vodi škotski sudija Vili Kolum.