"ORLOVI" SIGURNI Srbija pobjedom protiv Luksemburga izbila na vrh kvalifikacione grupe

Reprezentacija Srbije je sa 4:1 savladala Luksemburg u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine, te su sada na vrhu tabele grupe A, jer imaju bolju gol razliku od Portugala.

“Orlovi” su do prednosti došli u 22. minutu kada je sjajnu loptu Sergeja Milinković-Savića iskoristio Aleksandar Mitrović i nakon što je izbjegao ofsajd zamku zatresao je mrežu.

Svoj drugi pogodak najistureniji igrač Srbije je postigao u 35. minutu kada mu je sjajno asistirao Filip Kostić, a ovog puta je loptu iza leđa protivničkog golmana postlao glavom.

Prije pogodaka domaći tim je upravo preko Mitrovića i kapitena Dušana Tadića imao još dvije veoma dobre šanse.

U finišu prvog dijela zaprijetili su i gosti, ali nisu uspjeli da nađu put lopti do mreže.

Poslije odličnog prvog poluvremena izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija u nastavku nisu pokazali taj novi igre i to je kaznio rezervista Til koji je u 77. minutu jakim udarcem pogodio desni ugao nemoćnog Predraga Rajkovića.

Ipak, zaigrali su tada “Orlovi” ofanzivno i poslije nekoliko prilika ponovo stigli do dva gola preednosti.

Nemanja Radonjić je ubacio loptu za Mitrovića čiji je pogodak odbranio Entoni Moris, a onda je Maksim Šano sproveo loptu u vlastitu mrežu.

Nažalost Mitrović se povrijedio prilikom ove akcije zaradio je posjekotinu ispod lijevog oka i morao je da napusti teren.

Na kraju je u samom finišu meča Nemanja Milenković poslije asistencije Kostića postavio konačnih 4:1.

U drugom susretu ove grupe Republika Irska i Azerbejdžan su remizirali 1:1.

Plasman u grupi sada je sljedeći: Srbija, Portugal po 10, Luksemburg 6, Republika Irska, Azerbejdžan po 1 bod.