GROBARI, NE SANJATE Partizan pokorio Kneževinu i dokopao se Top 8 (VIDEO)

Košarkaši Partizana su izborili Top 8 Evrolige! Beograđani su poslije velike borbe savaladali Monako sa 88:84 u 33. kolu Evrolige i dosanjali san koji su sanjali 13 godina.

Zek Ledej

Crno-bijeli više ne moraju da računaju, s tim što će digitroni raditi kada je u pitanju borba za što bolju poziciju.

Utakmica u Kneževini bila je puna oscilacija. Domaći su sjajno otvroili meč, rano stigli do dvocifrene prednosti i – stali. Partizan se konsolidovao krajem posljednje četvrtine, a potom odigrao fenomenalan drugi period. Aleksa Avramović je nanizao 14 poena za deset minuta, pa su Beograđani na pluvremenu imali 42:35.

U jednom trenutku tzreće dionice stigli su do maksimalnih +15, ali su sve prosuli za nekoliko minuta. Monako je bez Majka Džejmsa koji se posvakao sa Sašom Obradovićem stigao do -2!. Ipak, Partizan je ponovo uspio da se odlijepi zahvaljući Zeku Ledeju, ali tu nije bio kraj. Ekipe su se smjenjivale u takozvanim praznim hodovima, pa je bilo neizvjesno bilo šta prognozorati.

Ono što je činjenica jeste da Partizan nikako nije ispuštao kakvu-takvu prednost. Kada god je bilo gusto neko se pojavio da zaustavi Kneževe. Činili su to Avramović, Ledej, pa Džejms Naneli, a na kraju Kevin Panter ključnom trojkom za 84:80. Bio je kapiten Partizana vrlo tih, ali je ućutkao dvoranu dalekometnim šutem.

Crno-bijele su do pobjede predvodili Avramović i Ledej sa po 22 poena, dok su po 12 ubacili Smailagić i Naneli.

U poraženom sastavu istakli su se Eli Okobo sa 23 i Alfa Dijalo sa 11 poena, dok su po deset ubacili Džordan Lojd, Majk Džejms, Donta Hol i Donatas Motejunas.

Tok meča:

40. minut KRAJ Partizan je slavio sa 88:84

40. minut Džejms pogađa za 84:82

40. minut Panter gasi Kneževinu trojkom – 84:80

39. minut Partizan je za trenutak poveo, ali je Hol zakucao na asistenciju Džejmsa za 80:79 na 90 sekundi do kraja

38. minut Lesor pogađa na jednoj, Džejms na drugoj strani za 78:77

37. minut Nevjerovatne oscilacije u igri Partizana. Motejunas koji igra sa četiri faula pogađa trojku za prvo vođstvo Kneževa od početka druge četvrtine – 76:75

36. minut Motejunas kompletira 2+1 za novu dramu – 75:71

35. minut Nevjerovatno je kako košarkaši Partizana vraćaju domaće u igru. Monako je za tili čas stigao na -2, a onda je Naneli zaustavio loš period poenima sa linije penala, a potom pogodio i trojku za 75:68

33. minut Papapetru postiže novu tropjku za Partizan, ali uzvraćaju domaći – 70:64

32. minut Avramović je postigao treću trojku, a Braun iskoristio jedno slobodno bacanje za 67:60

32. minut Okobo je smanjo na 64:59 nakon što je Smailagić poostigao poene na otvaranju posljednje dionice

30. minut Odbio je Partizan koliko-toliko napad Monaka zahvaljujući Ledeju koji je mini serijom odveo svoj tim na 62:53, ali je uzvratio Džordan Lojd sa 2+1 za 62:56 na kraju trećeg perioda

29. minut Poslije dugo vremena Partizan poentira preko Avramovića, a potom trojku postiže i Ledej za 58:53

28. minut Kada se činilo da je Monako razbijen uslijedila je serija domaćih 11:0 i sada je samo 53:49

26. minut Partizan kontroliše situaciju na parketu (53:43), Saša Obradović i Majk Džejms u žustroj raspravi. Amerikanac ostao na klupi

23. minut Panter je postigao trojku, a potom Ledej iskoristio dva penala za maksimalnih 51:38

22. minut Kevin Panter prvim poenima na meču donosi Partizanu 46:37

Poluvrijeme

20. minut Partizan na poluvremenu vodi 42:35 na poluvremenu. Loš početak Beograđana i sjajna druga četvrtina za sada ih vode ka cilju

19. minut Drugom trojkom na meču Avramović dovodi Partizan na 40:32. Plejmejker Partizana već je postigao 15 poena.

18. minut Monako je postigao samo osam poena za sedam i po minuta, a Partizan vodi 37:30. Saša Obradović zove tajm aut

17. minut Monako je prekinuo seriju Partizana od 10:0 za 34:30

16. minut Smailagić postiže drugu trojku za 34:28

14. minut Avramović se razigrao, postigao devet poena u nizu i doveo Partizan u vođstvo – 31:28.

12. minut Avramović i Ledej dovode Partizan na -2 (24:22). Košarkaši Monaka su u nekoliko navrata promašili iz dobrih pozicija, ali je Partizan ponovo u napadačkoj krizi

10. minut Serijom 7:2 Partizan je završio četvrtinu i prišao na 22:18 iako je mogao i bolje, ali je dozvolio domaćim da poentiraju u posljednjoj sekundi

9. minut Džejms Naneli se upisao u strijelce, a potom je Aleksa Avramović pogodio jedno slobodno bacanje za 20:14. Pogodio je i Dante Eksum pa je Partizan na dva posjeda zaostatka

7. minut Zek Ledej je kompletirao igru za tri poena i smanjio na 18:11

6. minut Okobo je postigao prve poene za 16:8, a Partizan baš loše izgleda u napadu. Na terenu je ponovo Majk Džejms nakon što je izašao zbog jednog udarca

4. minut Smailagić je jedini strijelac za Partizan u prva četiri minuta – 14:5

3. minut Za manje od dva minuta Monako je napravio seriju 10:0, pa je Obradović pozvao tajm aut

1. minut Smailagić je iskoristio jedno slobodno bacanje, a Džejms poentirao uz faul za 3:1

Prije meča:

Partizan nema problema što se tiče povrijeđenih igrača. Matijas Lesor je preskočio duel ABA lige zbog suspenzije i sada se odmoran vraća na teren da pomogne saigračima protiv bivšeg tima. I Danilo Anđušić je kao i on nastupao za Kneževe ranije u karijeri.

U prvom dijelu sezone, ekipa Partizana zabilježila je veoma ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu postigavši tačno 100 poena (100:80), tako da će sigurno cilj biti ponoviti barem sličnu napadačku predstavu u Monaku.

Evroliga je još juče delegirala sudije za ovaj meč i to će biti Hrvat, Španac i Albanac. Na čelu trojke je Sreten Radović, drugi arbitar je Karlos Peruđa, a treći je Gencijan Cici.