Liverpul šesti put ŠAMPION EVROPE: Salah i Origi podarili Klopu trofej

Fudbaleri Liverpula novi su šampioni Evrope, a večeras su u finalu pobijedili Totenhem rezultatom 2:0. Strijelci su bili Muhamed Salag iz penala u drugom minutu i Divok Origi u 88, dvije minute prije kraja regularnog toka meča.

Kako je samo počeo duel u Madridu, 25. sekunda i odmah penal. Centrirao je Sane, lopta je pogodila u ruku Sisoka i glavni sudija Damir Skomina nije imao dilemu pokazao je na bijelu tačku.

Na 11 metara je loptu postavio Mohamed Salah, djelovalo je da je nervoan, dugo se čekalo da krene ka lopti, ali je njegov udarac bio neuhvatljiv za Uga Lorisa.

Francuz je ostao zamalo “kratak”, pa je Salah mogao da krene sa slavljem. I od tada se potpuno promijenio ritam meča, umjesto da se susret otvori, sve je stalo.

Totenhem je bio šokiran, napadao je sporadično, ali su i Son i Kejn bili potpuno odsečeni. Sa druge strane, “Creni” su prilike vrebali iz kontranapada.

O tome koliko je prvo poluvrijeme bilo uspavanka svjedoči da je upad navijačice odnio svu slavu. Mlada djevojka je ubrzo sklonjena sa terena, ali je ona bila najzanimljiviji detalj na terenu nakon penala.

Pred kraj prvog dijela igre je pravi projektil odapeo Robertson, ali je Loris pokazao da ima sjajan refleks. Isrpužio se cijelom dužinom i izvukao tu loptu, iako je išla samo pola metra ispod prečke.

Drugo poluvreme nije donijelo promene u sastavima, ali su na teren ušli već do 63. minuta Milner i Origi. Belgijanac je zamenio Roberta Firmina koji je reagovao kod Klopa nezadovoljan njegovom odlukom, ali su se strasti brzo smirile.

Koliko je Totenhem bio “kriminalan” svjedoči i činjenica da je prvi šut u okvir gola imao u 72. minutu! Dele Ali je pokušao, ali traljavo, dovoljno da se navijači uvere da Alison Beker ne spava na golu.

Ali je imao još jednu šansu nekoliko minuta kasnije, ali je tada glavom šutirao par metara iznad gola.

Beker je pokazao da je hobotnica na golu. Son pokušao, ali je to sjajno odbranio Brazilac, samo nekoliko sekundi kasnije je tukao i Lukas Moura (koji je nešto ranije ušao u igru), ali je ponovo briljirao golman “Crvenih”.

Eriksen je pokušao iz slobodnog udarca, ali je i ovo skinuo Beker. Nakon tog kornera Son je sa par metara promašio gol!

I kao što je to očekivano stigla je kazna Origi je pogodio i stadion je poludeo. Klopova kaznena ekspedicija se sa godinu dana zakašnjena popela na krov Evrope!

CRVENA ZVEZDA POBIJEDILA ŠAMPIONA EVROPE

A ono što će ostati upisano u ovoj sezoni Lige šampiona jeste činjenica da je bivši šampion Evrope Crvena zvezda, pobijedila aktuelnog šampiona Evrope Liverpul i to sa 2:0. Nisu crveno bijeli otišli dalje od grupe, ali ova pobjeda, večeras je još više dobila na težini.

Tok meča:

90+3’ Šutira Son, potom i Kejn, oba puta Alison Beker siguran na golu Liverpula!

90’ Pet minuta sudijske nadoknade

87’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Origi pogađa za 2:0, Liverpul na korak do trofeja Lige šampiona

84’ Eriksen šutira iz slobodnog udarca, Alison krajnjim naporom brati i izbacuje loptu u korner

80’ Poketino sve karte baca u napad, LJorente u igri umjesto Dele Alija.

79’ Totehem krenuo na sve ili ništa, Šutira Son Alison brani, ponovo Dele Ali projeti, ali opet golman Liverpula na mjestu

78’ Totenhem napada, Tripier ubacuje Dele Ali šutira preko gola.

75’ Fer i korektno se igra, do ovog trenutka samo 16 prekršaja, Sudija iz Slovenije Damir Skomina još uvijek nije pokazao nijedan karton.

74’ Prinudna izmjena u Totehemu, Sisoko zbog povrede napušta teren, Dajer u igri

69’ Velika šansa za Liverpul, Mane napravio višak, lopta je na rubu šesnaesterca došla do Milnera koji je sjajno šutirao ali je lopta otišla zamalo pored stative.

65’ Odgovorio Poketino, Lukas na terenu, Vinks završio meč

62’ Još jednom mijenja Klop, Milner na terenu umjesto Vijnalduma. Klop prilično siguran da će posao završiti u 90 regularnih minuta.

58’ PROMJENA U LIVERPULU Firmina mijenja Divok Origi. Klop se odlučio za brzonogog fudbalera, Firmino bio neprimjetan.

52’ Liverpul napada visoko, Totehem teško iznosi loptu.

49’  Pokušaj Vertongena je završio na licu jednog od defanzivaca Liverpula. Bez promjene rezultata. Ori se pjesma navijača “Crvenih”, za njih je pehar već u vitrinama!

48’ Nikako da proigraju Son i Kejn! Zbog njih se navijači Totenhema “tresu”. Ukoliko ne prorade, ne piše se dobro timu iz Londona. Zanimljivo, engelski fudbaleri koji se nalaze u ova dva tabora nisu komunicirali prije početka susreta. Nekoliko dana, nema izdavanja tajni, nema prijateljstva pred finale!

46’ Počelo drugo poluvrijeme, očekujemo bolju igru oba tima u nastavku.

45+1’ Kraj prvog poluvremena, Liverul ima prednost

36’ Robertson šutira sa distance, Loris izbacuje loptu u četvrti korner za Liverpul!

35’ Bez šansi u ovim trenucima, Totehem strpljiv uprkos zaostatku od jednog gola.

21’ Pritisak Liverpula, treći korner, nema promjene rezutata

20’ – Jedna navijačica je utrčala na teren. Oskudno odjevena, samo u kupaći kostim, ali ju je brzo odvelo obezbeđenje. Ovo  pokazuje da i vrhunskim organizacijama nešto promakne. Još jedan detalj po kojem ćemo pamtiti ovo finale

10’ – Kakav pritisak sa tribina. Mnogo je veći broj pristalica Liverpula koji zvižde rivalima prilikom svakog dodira sa loptom.

8’ – Kako se igra na otvaranju duela. Sve pršti, jaki prekršaji, brzi kontranapadi. Oštriji su fudbaleri Liverpula, pa je Eriksen već u dva navrata završio na zemlji.

3’ – Rasplamsala se igra. Ovo je najbrže dosuđeni penal u finalima Lige šampiona svih vremena. Prva stranica istorije je ispisana, a ako je početak ovakav… Čekamo sjajan meč!

2’ 1:0 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Nevjerovatan početak Finala Lige šampiona – Salah postiže gol za 1:0

1’ PENAAAAL ZA LIVERPUL – PROVJERA NA VARU

MINUT ĆUTANJA

Minut ćutanja, suze, i aplauz….Na ovaj način počelo je finale, a posvećenjo je tragično preminulom fudnaleru Hoze Antoniju Rejesu

Evo i sastava finalista!

Jirgen Klop se odlučio za ovaj sastav:

Alison – Robertson, Van Dajk, Matip, Aleksander-Arnold – Vajnaldum, Fabinjo, Henderson – Mane, Firmino, Salah

Maurisio Poketino smatra da bi ovi fudbaleri mogli da mu donesu “ušati trofej”:

Loris – Tripije, Aldervireld, Vertongen, Rouz – Sisoko, Vinks, Ali, Eriksen, Son – Kejn

UOČI MEČA:

Pred meč će biti održan i minut ćutanja u čast Hozea Antonia Rejesa, koji je u subotu prepodne izgubio život u saobraćajnoj nesreći. Ovaj as je ostavio veliki pečat kako u španskom, tako i engleskom fudbalu.

Sa druge strane, navijači “pjevaca” su izgleda ostali bez glasa. Kao da im je debi u mečevima za trofej potpuno svezao grla:

Krenula je fešta u Madridu, Englezi su okupirali špansku prestonicu, a u slavlju i preteruju. Lokalna policija je prilično gruba, ali sa razlogom. Morala da izbaci nekoliko navijača sa stadiona “Vanda Metropolitano” zbog lažnih karata kojima su pokušali da nađu sebi mesto na tribini!

Evo i malo brojki za one koji obožavaju statistiku:

ŠAMPIONI EVROPE

Real            13 Milan          7 Bajern         5 Liverpul      5 Barselona   5 Ajaks           4 Inter             3 M. junajted 3 Juventus     2 Benfika        2 N. Forest     2 Porto            2 C. zvezda     1 Seltik           1 Hamburg    1 Steaua         1 Marselj        1 Dortmund  1 Čelsi             1 Fejnord       1 A. Vila         1 PSV             1

– Totenhem je osmi engleski klub koji je došao do finala LŠ, po tome su Ostrvljani apsolutni rekorderi.

– Cijene ulaznica dan pre finala na internetu su koštale od 20.000 do 25.000 evra!

– Liverpul je ove sezone poražen od šest klubova (Barselona, PSŽ, Siti, Crvena zvezda, Napoli i Vulverhempton).

-Čak 18 poraza imaju „pjevci“ u tekućoj sezoni, računajući nacionalne kupove, prvenstvo i Ligu šampiona.