PRAVAC ČETVRTFINALE Srbija se poigrala sa Dominikanom i ubacila joj 112 poena (VIDEO)

Košarkaši Srbije odigrali su najbolju utakmicu na Mundobasketu i sa ubjedljivih 112:79 savladali Dominikansku Republiku, te se plasirali u četvrtfinale.

Bogdan Bogdanović

Prvo „finale“ Orlovi su položili najvišom ocjenom. Od prvog do posljednjeg minuta bili su savršeni, te pokazali da je protiv Italije bio samo loš dan. Sa kim će se sastati u četvrtfinalu biće jasno kada meč završe Litvanija i SAD, a pobjednik ovog meča će na megdan Orlovima.

Svetislav Pešić je u petorku prvi put uvrstio Vanju Marinkovića, a ovaj mu je vratio na najbolji način počevši da pogađa od starta. Sav bijes nakupljen protiv Italije Bogdan Bogdanović je danas iskalio na Dominikancima koji nisu uspjeli da pokažu gotovo ništa što ih je krasilo u dosadašnjem toku prvenstva. Samo je Karl Entoni Tauns uspijevao da pronađe put do koša, ali je i as Minesote imao dosta izgubljenih lopti i problema sa odbranom Orlova.

Zbog razlike koju su košarkaši Srbije brzo napravili utakmica je bila manje-više revijalna, ali Srbija nije spuštala nogu sa papučice za gas.

I tako od prvog do posljednjeg minuta za jednu od najubjedljivijih pobjeda na svjetskim prvenstvima.

Bogdanović je postigao 20 poena, Marinković i Nikola Milutinov po 16, Filip Petrušev je stigao do 14, a Stefan Jović 12 uz šest skokova i sedam asistencija. Ono što je veliki plus pred četvrtfinale jesu role Marka Gudurića i Petruševa, pa i Dejana Davidovca koji je u pojedinim trenucima odlično čuvao Taunsa.

On je na kraju isporučio 25 poena, ali su svi njegovi saigrači bili zatvoreni, što je očigledno bila i Pešićeva taktika.

Četvrtfinale Mundobasketa je na programu u utorak, a Orlovi će se sastati sa pobjednikom duela između Litvanije i SAD.

Ipak, u ovom trenuitku je najvažnije da se Bogdan Bogdanović i saigrači priberu i na najbolji način tzavrše svoj dio posla. Tok meča pratite na našem portalu.

Kraj meča

Dominikanska Republika – Srbija 79:112 (15:29, 20:27, 18:31, 26:22)

4/4

26. minut Petrušev, Avramović i Gudurić nastavljaju gdje su stali starteri Orlova. U stroijelce se upisao i Dušan Ristić, a samo Nikola Jović nije uspio danas da pogodi

32. minut Utakmica je odavno postala revijalna, a srpski košarkaši serijom fantastičnih poteza povećavaju razliku. Akcija Davidovca i Dobrića konkurisaće za potez dana, ali je takvigh bilo mnogo na ovom meču

3/4

28. minut Bogdanović je protiv Italije šutirao 1/13 za tri poena, a danas je na 3/3 uz 4/4 za dva i 7/7 sa linije penala. Sada je prvu trojku na meču pogodio i Davidovac za najveće vođstvo – 82:53

27. minut Fantastično igra Srbija koja “ne skida papučicu” sa gasa

24. minut Marinković pogađa još jednu trojku, a Stefan Jović nastavlja da igra simultanku

23. minut Nastavlja Srbija sa sigurnom igrom, a izutzetrno raspoložen je Marinković koji je postigao treću trojku

2/4

20. minut Najbolje poluvrijeme Srbije imajući u vidu kvalitet rivala. Momci Svetislava Pešića su izuzetno ozbiljno shvatili meč biti ili ne biti i u prvih 20 minuta pokazali sav arsenal sa kojim raspolažu. Bogdanović je na 14 poena bez promašaja, Marinković i Milutinov imaju po 10, a Stefan Jović 9 poena i 6 asistencija.

18. minut Montero je postigao prvu trojku i stigao do 7 poena, dok je Tauns i dalje na 12. Na drugoj stramnmi Bogdanović je sa linije penala došao do 14 poena, a treba reći da za sada šutira 5/5 iz igre

17. minut Malo je opao tempo u ovim trenucima. Srbija igra vro pametno na obje strane terena. U napadu ima ogromnu širinu, dok su u odbrani dobro zatvoreni svi košarkaši rivala, pa čak i Tauns koga je u drugoj četvrtini dobro zaustavio Dejan Davidovac

15. minut Stefan Jović već ima 9 poena i 6 asistencija

13. minut Sjajne minute ima Marko Gudurić na obje strane terena, trojka, polaganjem, pa dva slobodna i izboren faul u napadu za velikih +18

11. minut Seriju Dominikanaca od 6:0 prekinuo je Marko Gudurić polaganjem, ali je Tauns sjajnom trojkom stigao do 12 poena

1/4

10. minut Košarkaši Srbije odigrali su sjajnih prvih deset minuta. Sve što nije išlo u meču protiv Italije danas polazi za rukom Orlovima koji imaju 14 poena viška

9. minut Kakva igra Orlova. Svi, apsolutno svi igrač i su vrlo raspoloženi i skoncentrisani. Marinković i Bogdanović već imaju po 10 poena, a Milutninov ima šest, dok je Jović podijelio pet asistencija

7. minut Košarkaši Srbije su sjajno zatvorili sve igrače osim Taunsa koji je postigao sedam od devet poena

6. minut Već četiri asistencije skupio je Stefan Jović, a Marinković je stigao do sedam poena. Srbija za sada apsolutno kontroliše situaciju na parketu

3. minut Prvi pokušaj za tri poena pogodio je Bogdanović, a odmah je uzvratio Tauns. Na startu meča raspoložen je Marinković koji je prvi put starter na prvenstvu

1. minut Počela je utakmica u Manili, a već u prvom napadu trojku je pogodio Vanja Marinković. N a drugoj strani pogodio je Karl Entoni Tauns, a potom su brza četiri poena postigli Nikola Milutinov i Bogdan Bogdanović.

Uoči meča

Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić je bio oprezan kao i pred svaki meč u Manili.

– Moramo da se vratimo, držali smo sastanak, objasnili smo šta nam je cilj, šta nismo dobro uradili, šta treba da popravimo i šta moramo da uradimo protiv jedne ekipe koja nije Italija ali koja je ovde pokazala da ovde moramo da izrespektujemo taj njihov kvalitet, prije svega napadački kvalitet. Nije to samo Tauns, tamo je i Feliz, jedan od najboljih plejmejkera ACB lige. Tu je puno tih mladih igrača, dobrih igrača, iskusnih igrača, većina njih igra po Evropi, Pokazali su da mogu da igraju sa svakim. Od Poertorika su izgubili jer su ušli u utakmicu kako su ušli. Ono, lako ćemo. A ti ako hoćeš da pobijediš ne možeš tako, vidjeli ste kako su se ovi drugi razigrali i oni su izgubili utakmicu. Protiv nas naravno mi nosimo ime zemlje košarke. Protiv nas su svi specijalno našpanovani. Specijalno se priremaju, specijalno se motivišu, tako da su protiv nas uvijek svaka ekipa igra tako da nam nije lako – rekao je Pešić.

Košarkaš Dominikanske Republike Karl Entoni Tauns samouvjeren je pred odlučujući duel sa Srbijom.

– Moramo da pobijedimo, u svakom meču moramo da pobijedimo. Ne zanima me koš razlika, porazi i te stvari, moramo da pobijedimo, da prođemo u sljedeću rundu. Da nađemo način, borimo se i pobijedimo u svakoj utakmici – rekao je Tauns.