UBJEDLJIVA SRBIJA "Petardom" najavili nastup na Mundijalu

Fudbaleri Srbije napravili su odličnu uvertiru pred start Svjetskog prvenstva u Kataru. Oni su savladali Bahrein 5:1 i najvažnije na meču se niko nije povrijedio.

Selektora Dragana Stojkovića posebno može da raduje odlična forma Dušana Tadića. Kapiten Srbije je prvo pogodio iz slobodnog udarca, zatim je zatresao mrežu i u 50. minuti, te bio asistent Dušanu Vlahoviću za treći gol.

U finišu meča Filip Mladenović je odlično centrirao a na pravom mjestu je bio Đuričić. Dušan Vlahović je ušao u drugom dijelu a osim gola istakao se i asistencijama pa je pored Tadića asistirao i Luki Joviću za peti gol u finišu utakmice.

Ono čime u potpunosti ne može da bude je defanziva gdje je Bahrein izborio penal te stvorio još dvije dobre prilike. Ipak puno je to bolje izgledalo u drugom dijelu kada je Stojković vratio Gudelja na centralnog defanzivca.

Srbija će takmičenje na Mundijalu početi utakmicom protiv Brazila u četvrtak, 24.novembra.

KRAJ

5:1 Luka Jović. Vlahović je proigrao svog saigrača koji je lobovao golmana.

4:1 Đuričić. Sjajno je prošao Mladenović i pronašao svog saigrača.

Grujić je zabilježio još jedan pokušaj iz daljine. Šutirao je sa preko 20 metara pravo u golmana Džafara.

Vanja Milinković Savić je odlično interevenisao nakon pokušaja domaćeg napadača.

80.min Napadači Srbije dolaze do nove šanse. Jović je proigrao Vlahovića čiji udarac brani golman Džafar.

Eraković ulazi u igru umjesto Milenkovića.

76.min -Sjajna šansa za Srbiju. Lazović je odlično prošao centrirao lpta je došla do Mladenovića čiji udarac je izblokiran. Nakon kornera, Jović je uzdrmao prečku.

72.min -Najbolja šansa za Bahrein. Benatidi je dobio odličnu povratnu loptu na penalu i šutirao je preko gola.

Ulazi u igru i Maksimović u 70.minuti.

65.min – I dalje je Srbija ta koja diktira ritam igre i ima više loptu u posjedu. Bahrein čeka svoju šansu iz kontraudara.

Selektor Stojković je na teren poslao Marka Grujića i Filipa Đuričića. Iz igre izlazi dvostruki strijelac Dušan Tadić i Sergej Milinković Savić.

51.min 3:1 za Srbiju. Uozbiljili su se Orlovi i za dva minuta stekli veliku prednost. Tadić je petom odigrao za Vlahovića koji se upisao u strijelce.

50.min – Tadić! Kapiten donosi prednost Srbiji. Sjajno se oslobodio čuvara i pogodio u bliži golmanov ugao.

Vlahović i Lazović ušli u igru. Teren su napustili Mitrović i Živković.

45.min- Sjajna šansa za Srbiju. Mladenović je odlično ubacio u šesnaesterac a Jović je poslao loptu pored gola.

40.min – Pritisak Orlova se nastavlja, mešutim bez pravih prilika za gol. Očito je glavni cilj da ekipa odigra meč i sačuva se povreda.

35.min Srbija je izvela drugi korner bez veće opasnosti po domaćina.

32.min – Srbija pokušala kontranapada, a zaustavljen je Jović u šesnaestercu.

Pola sata igre. Za sad veoma dobra provjera za Srbiju. Bahrein igra korektno a opet pokušava da iznenadi rivala ubacivanjima.

24.min – Pokušao je Ilić. Tadić i Živković su odlično odigrali po desnoj strani napada Srbije, a Ilić je šutirao pored gola.

22.min -Dobar napad Srbije. Jović se ipak našao u nedozvoljenoj poziciji. Bio je to obećavajući napad gostujuće selekcije.

Dobar pritisak Bahreina. Izašli su domaći fudbaleri visoko i pokušavaju da dođu do lopte.

14.min – 1:1 Penal za Bahrein. Stefan Mitrović ga je skrivio. Jusuf Helal je siguran za 1:1.

8. min 1:0 za Srbiju! Tadić je pogodio sjajno iz slobodnog udarca. Prethodno je oboren Gudelj , a kapiten Srbije je pogodio same rašlje. Ovo je Tadićev 19. gol u reprezentaciji.

7.min – Veliki pritisak Srbije na startu. Na dva ubacivanja ekipa nije najbolje reagovala.

4.min – Prvi ozbiljniji napad Srbije. Nakon ubacivanja , orlovi su došli do prvog kornera, ali nije bio opasnosti po gol Bahreina.

Počeo meč u Muharaku.

Srbija je u utorak otputovala u glavni grad Bahreina, gdje će se sastati sa domaćom selekcijom.

Selektor Dragan Stojković za ovaj meč neće računati na trojicu igrača Filipa Kostića, Aleksandra Mitrovića i Sašu Lukića, ali raduje povratak u pun ritam Dušana Vlahovića.

Sastav:

Srbija (3-4-3): V. Milinković Savić – Milenković, Mitrović, Pavlović – Mladenović, Gudelj, Ilić, Živković – S. Milinković Savić, Tadić, Jović.

Rezerve: Dmitrović, Rajković, Eraković, Veljković, Maksimović, Radonjić, Babić, Vlahović, Račić, Đuričić, Lazović, Grujić.

– Ovo je samo prijateljska utakmica i najvažnije za naš tim je da se niko ne povrijedi za tih 90 minuta. Želja nam je da još jednom pokažemo da je Srbija zaslužila da bude učesnik Mundijala u Kataru. Sjajna prilika za sve, veoma sam srećan jer prvi put imam priliku da boravim u Bahreinu i želim sa svojim momcima da ostavim što bolji utisak na terenu – rekao je Stojković.

Srbija će takmičenje na Mundijalu početi utakmicom protiv Brazila u četvrtak.