ZVEZDA PORAŽENA U GLAZGOVU Rendžers pogodio tri puta, crveno-bijelima poništena tri gola

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Rendžersa u Glazgovu sa 3:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Zvezda je hrabro ušla u meč, imala inicijativu ali je već u 11. minutu uslijedio šok, pošto je nakon asistencije Vara dosuđen penal za Rendžers, siguran realizator bio je Tavernije. Samo četiri minuta kasnije strijelac je Morelos.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, a onda je Balguin nadvisio odbranu crveno-bijelih i povisio na 3:0.

Ovu utakmicu definitivno po dobrom neće pamtiti Katai kojem su poništena dva gola, a uspio je da promaši i penal.

Na kraju je pogodio i Ben ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Tok meča:

Dešavanja sa ovog meča možete da pratite uživo na portalu Srpskainfo.com.

Rendžers – Crvena zvezda 3:0 (Tavernije 11’ iz penala, Morelos 15’ Bakguin 50’)

85’ – Neće pa neće, Zvezdi poništen i treći gol, ovaj put strojelac je bio Ben koji se aktivirao iz ofsajda

80’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta, i dalje je 3:0 za domćai tim

72’ – Zatresla se prečka Rendžersa, Kanga je topovski šutirao ali pogodio je okvir gola

71’ – Dragović je spasio gol Zvezde. ponovo su domaći imali dobru piliku. Dragović sa gol linije izbacuje glavom. Stanković poslao na teren Pićinija umjesto Gajića

62’ – Čim je ušao u igru Ben je imao dobru priliku, prihvatio je loptu na drugoj stativi, šutirao ali je njegov šut izblokiran.

61’ – Stanković pojačava napad. Pavkov na umjesto Oha, Ben zamijenio Srnića

50’ – Rendžers Vodi 3:0. Balguin strijelac glavom nakon kornera.

46’ – Počelo je drugi poluvrijeme

45+3’ – Ohi u odličnoj situaciji, brani Mekregor, ali ipak je bio ofsajd

42’ – Velika šansa za Zvezdu, Rodić je odlično ubacio sa lijeve strane, Ohi šutira ali Mekgregor brani

41’ – Izenada se ukazala prilika za Rendžers, Kamara šutira iz izgledne pozicije ali lopta odlazi preko gola.

39’ – Period igre u kojem Zvezda ima incijativu, crveno-bijeli imaju posjed na svoj strani 52:48 ali još uvijek bez pogotka

27’ – Katai pokušava direktno iz kornera, Mekgregor na visini zadatka

24’ – Traje prava opsada gola Rendžersa, nakon gužve u Šesnaestercu, Sanogo dobija žuti karton.

23’ – Penal za Zvezdu, Akacija Rodić, Kataji, Ivanić kojeg ruši Džek, sudija bez razmišljanja pokazujemna bijelu tačku. Mekgregor brani Kataiju penal.

15’ – 2:0 Morelos je strijelac, nakon centaršuta lopta se od Erakovića odbila do fudbalera domaćeg tima, koji je šutirao sa sedam osam metara i pogodio mrežu Borjana.

13’ – Ponovo je radio VAR. Katai je bio na ivici ofsajda, pogodio je drugi put, ali još jednom mu je poništen pogodak, ostaje 1:0.

11’ – 1:0 Tavarnije pogodio sa penala, Borjan tu ništa nije mogao, Rendžers vodi

9’ – Zvezda strijepi, Srnić je imao kontakt sa Kentom u šesnaestercu, dugo traje provjera – penal za Glazgov

7’ – Ofanziva Zvezde, Kataji ubacuje sa lijeve strane, Ivanić ne dolazi do lopte, u nastavku akcije je pokušao i Sanogo lopta je završila u bloku.

3’ – Katai je pogodio, ali Sudija je zbog ofsajda poništio gol, ostaje 0:0.

Poznati su i sastavi za utakmicu:

Rendžers: Megregor – Bejzi, Balogun, Goldson, Tavernije – Lundstram, Džek – Kent, Kamara, Aribo – Morelos.

Crvena zvezda: Borjan – Pićini, Eraković, Dragović, Rodić – Sanogo, Srnić, Kanga – Katai, Ivanić, Ohi.

Dakle, dejan Stankvoić je izveo isti tim koji je počeo vječiti derbi u kom je Zvezda savladala Partizan.